کد خبر 575966
در پایان معاملات هفته؛

قیمت نفت خام اندکی رشد کرد

قیمت نفت خام در پایان معاملات دیشب، بامداد شنبه به وقت تهران، با انتظار از این که اوپک پلاس در اجلاس این هفته خود تولید خود را بیش از این بالا نخواهد برد، پس از ۲ روز سقوط رشد کردند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، قیمت نفت خام در پایان معاملات دیشب، بامداد شنبه به وقت تهران، با انتظار از اینکه اوپک پلاس در اجلاس این هفته خود تولید خود را بیش از این بالا نخواهد برد، پس از ۲ روز سقوط رشد کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین  به نقل از  مهر، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۸۴.۳۸ دلار بسته شد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین وست تگزاس آمریکا هم با جهش ۰.۹۳ درصدی به ۸۳.۵۷ دلار رسید.

هر دو شاخص نفت خام در معاملات روز دوشنبه به بالاترین سطح چند سال اخیر رسیده بودند.

جان کیلداف، از اگین کپیتال، می‌گوید: در حالی که احتمال بازگشت نفت خام ایران به بازارهای جهانی قیمت‌های نفت را تحت فشار قرار داده است، به نظر می‌رسد که اوپک پلاس تولید نفت خام خود را بیش از این افزایش نخواهد داد که این باعث تقویت بازارها شده است.

دو عامل مهمی که از دوشنبه به بعد قیمت‌های نفت خام را پایین آوردند خبر افزایش ۴.۳ میلیون بشکه‌ای ذخایر انبارهای نفت خام آمریکا و خبر بازگشت ایران به مذاکرات هسته‌ای بود.

از سوی دیگر پس از اینکه روسیه اعلام کرد صادرات گاز خود به اروپا را افزایش خواهد داد، قیمت‌های گاز اروپا در حال پایین آمدن هستند.

ارسال نظر