کد خبر 574838
نایب رییس مجلس اعلام کرد؛

اسامی ۶۰نماینده که زنگنه در وزارت نفت استخدام کرد

احمد امیرآبادی فراهانی گفت: آقای زنگنه ( وزیر سابق نفت) در دو دوره مسیولیتش در دولت های آقایان خاتمی و روحانی ، ۶۰ نفر از نمایندگان مجلس را در وزارت نفت استخدام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آقای زنگنه در در دو دوره مسیولیتش در دولت های آقایان خاتمی و روحانی ، 60 نفر از نمایندگان را در وزارت نفت استخدام کرد، گفت: او تنها در دوره قبل, 25 نماینده و از سال 1392 تا سال 1400 هم که دوباره وزیر شد، 35 نماینده را به وزارت نفت برده است.

وی افزود: یکی از نمایندگان در قرارداد نفتی با خارجی ها ، از این قرارداد ایراد گرفت و با من شروع به دعوا کرد و پس از اینکه در دوره بعدی مجلس, رای نیاورد بلافاصله هییت مدیره یکی از شرکت های نفتی شد؛ بنابراین دعوای او به خاطر آن مسیله بود .

امیرآبادی اضافه کرد: در طول 10 دوره گذشته مجلس، 8 هزار نفر به ایران خودرو توسط نمایندگان مجلس معرفی شدند و فقط یک نماینده به تنهایی ، 300 نفر را معرفی کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد دخالت در عزل و نصب ها، زمانی که وزیر مربوط در جلسه رای اعتمادش, به نمایندگان می گوید که فرماندار و استاندار را با نظر شما انتخاب می کنم این موضوع علاوه بر اینکه اشتباه است بلکه توقع نمایندگان را بالا می برد و اگر وزیر مربوط، این کار را انجام ندهد ممکن است بین دو قوه اختلاف ایجاد شود .

برای اطلاع از جزییات استخدام های رانتی زنگنه   اینجا  کلیک کنید.

ارسال نظر