کد خبر 555927

فروش ۲۰ میلیون تن نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا

وزارت انرژی آمریکا حداکثر ۲۰ میلیون تن نفت را از ذخایر استراتژیک به منظور عمل به قانونی که در سالهای اخیر تصویب شده است، می فروشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حداکثر هشت میلیون بشکه از ذخایر نفت استراتژیک پایگاههای برایان موند، بیگ هیل و وست هک بری و یک میلیون بشکه از بایو چوکتاو فروخته خواهد شد.

کنگره آمریکا در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قانونی را برای برداشت از ذخایر نفت استراتژیک که در غارهای نمکی در سواحل تگزاس و لوییزیانا نگهداری می شوند، تصویب کرد تا دولت فدرال، تحقیقات پزشکی و مدرنیزه شدن این تاسیسات را تامین مالی کند.

فروش بر اساس قانون سال ۲۰۱۵ است که فروش ۵۸ میلیون بشکه از این ذخایر در فاصله سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ را مقرر کرده است. ذخایر نفت استراتژیک نفت کافی برای تامین توافقهای عرضه بین المللی دارند.

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد درخواستها باید تا ۳۱ اوت ارسال شوند و قراردادهای فروش پس از ۱۳ سپتامبر دیگر صادر نخواهند شد. تحویل نفت بین اول اکتبر تا ۱۵ دسامبر انجام می گیرد.

به گفته معامله گران، انتظار می رود عرضه حاصل از این فروش بازار گریدهای نفتی ترش در منطقه گلف کاست را تحت تاثیر قرار دهد. قیمت نفت مارس که نفت ترش اصلی عرضه شده در بازار گلف کاست است، در حال حاضر به دلیل مازاد عرضه و کندی تقاضای جهانی در پایینترین رکورد حدود یک ماه گذشته قرار دارد.

بر اساس گزارش رویترز، بخشی از هزینه توافق زیرساخت مورد حمایت قانونگذاران دو حزب حاکم در آمریکا، با فروش شش میلیارد دلار نفت از ذخایر نفت استراتژیک تامین خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر