کد خبر 517441

معاون وزارت منابع طبیعی و اکولوژی روسیه؛

نفت روسیه برای ۵۸سال کفایت می کند

معاون وزارت منابع طبیعی و اکولوژی روسیه اعلام کرد که منابع نفتی روسیه برای ۵۸ سال استفاده این کشور کفایت می کند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، یوگنی کیسلیف معاون وزارت منابع طبیعی و اکولوژی روسیه و رییس سازمان منابع زیرزمینی این کشور روز شنبه در گفت و گو با روزنامه روسی «راسیسکایا گازتا» ارگان دولت روسیه گفت: در صورتی که روند کنونی بهره برداری از منابع نفت ادامه داشته باشد، منابع نفتی روسیه برای ۵۸ سال استفاده این کشور کفایت خواهد کرد.

به گفته این مقام روس، باتوجه به عامل مقرون به صرفه بودن بهره برداری از منابع نفتی، دوره استفاده از این منابع روسیه کمتر از رقم پیش بینی شده (۵۸ سال) است اما با توسعه فناوریها، این مدت زمان افزایش خواهد یافت.

معاون وزارت منابع طبیعی و اکولوژی روسیه خاطرنشان کرد که مقرون به صرفه ترین منابع نفتی این کشور که در زمان حاضر وجود دارند، برای ۱۹ سال استفاده کفایت می کند.

کیسلیف یکی از عوامل بازدارنده استفاده روسیه از ذخایر نفت واقع در منطقه قطب شمال را قیمت پایین نفت خواند.

به گفته مقام روس، در صورتی که بهای نفت در بازار جهانی به بشکه ای ۱۱۰-۱۲۰ دلار برسد، استفاده از منابع نفتی مناطق قطبی روسیه واقع در مجاورت قطب شمال مقرون به صرفه خواهد شد.

روسیه از تولید کنندگان عمده نفت در سطح جهان است که روزانه تا ۱۱ میلیون بشکه نفت تولید می کند و بیش از نصف این مقدار به شکل نفت خام یا فرآورده های نفتی به کشورهای دیگر صادر می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر