کد خبر 516853

در ماه فوریه صورت گرفت؛

افزایش تولید مازاد نفت اوپک پلاس تا ۳میلیون بشکه در روز

کل تعهد ائتلاف اوپک پلاس به قرارداد کاهش تولید در ماه فوریه برابر با ۱۱۳درصد بود و تولید مازاد نفت این ائتلاف تا ۳میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

به گزارش اویل پرایس، تولید مازاد نفت ائتلاف اوپک پلاس در ماه فوریه تا 3 میلیون بشکه در روز افزایش یافت. این رقم در اولین ماه سال جاری میلادی برابر با 2.8 و در دسامبر 2020 برابر با 2.7 میلیون بشکه در روز بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تعهد 10 عضو اوپک به قرارداد کاهش تولید در ماه فوریه برابر با 124 درصد بود در حالی که تعهد روسیه، رهبر گروه غیر اوپک در ائتلاف اوپک پلاس 94 درصد گزارش شده است. به این ترتیب کل تعهد ائتلاف اوپک پلاس به این قرارداد در ماه فوریه برابر با 113 درصد بوده است.

جلسه کمیته فنی مشترک در روز سه شنبه مقدمه‌ای برای اجلاس ماهانه ائتلاف اوپک پلاس بود. اجلاس کمیته نظارتی مشترک وزیران در روز چهارشنبه و اجلاس وزرای اوپک پلاس در روز پنجشنبه برگزار می‌شود.

 پس از بازگشایی مجدد کانال سوئز، شرکت‌کنندگان بازار بر تصمیم اوپک پلاس در روز پنجشنبه تمرکز کرده‌اند تا ببینند این گروه  با توجه به کاهش اخیر قیمت نفت و نگرانی‌های جدید در مورد تقاضا در بحبوحه تمدید قرنطینه‌های کرونا در اروپا و گسترش سریع نوع جدید ویروس کرونا، چگونه به مدیریت عرضه نفت ادامه می‌دهد.

 گزارش شده که روسیه موافق تمدید قرارداد کاهش تولید است ولی یک افزایش تولید ناچیز برای خودش می‌خواهد تا پاسخگوی تقاضای فصلی بالاتر در کشورش باشد.

 عربستان هم با تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس در ماه‌های مه و ژوئن موافق است و احتمالاً کاهش تولید یک میلیون بشکه‌ای خود را هم ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر