کد خبر 489089

در نشستی تاکید شد؛

گسترش همکاری میان پتروشیمی خلیج‌فارس و بانک اقتصادنوین

مدیران عامل پتروشیمی خلیج‌فارس و بانک اقتصادنوین بر تعمیق و گسترش همکاری ها تاکید کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین، مدیرعامل بانک اقتصادنوین با مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، دومین شرکت بزرگ خاورمیانه در صنعت پتروشیمی، در خصوص تعمیق و گسترش همکاری‌های فی‌مابین دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار جعفر ‌ربیعی، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از سرعت و کیفیت خدمات بانک اقتصادنوین در پاسخ به نیازهای این شرکت و تامین مالی پروژه‌های این هلدینگ از مدیرعامل بانک اقتصادنوین تشکر و قدردانی کرد و گفت: بانک اقتصادنوین در تامین مالی پروژه بزرگ پتروشیمی اوره، آمونیاک لردگان که به‌تازگی توسط رئیس‌جمهوری افتتاح شد تحول اقتصادی و ارتقای معیشت ساکنان بومی  این منطقه  محروم کشور را به همراه داشت، نقش به سزایی ایفا کرد. دومین پروژه‌ای که بانک اقتصادنوین در تامین مالی آن مشارکت داشته، شرکت پتروشیمی ایلام است که به‌زودی افتتاح می‌شود و از نظر اهمیت در تولید شغل و رفاه اقتصادی ساکنان منطقه در وضعیتی مشابه با پروژه اول قرار دارد و پروژه دیگر نیز مربوط به شرکت پتروشیمی بیدبلند است که یکی از پروژه‌های مهم هلدینگ خلیج‌فارس است.

او در ادامه به نقش صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: در اسناد بالادستی کشور از جمله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های جلوگیری از ضربه‌پذیری اقتصاد از درآمدهای نفت و گاز، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی عنوان‌شده است. از سوی دیگر محصولات تولیدی این صنعت، مواد اولیه بخش‌های بسیاری از اقتصاد ایران را فراهم می‌کند و از این منظر بسیار حائز اهمیت است. ازاین‌رو تامین مالی در جهت جهش صنعت پتروشیمی می‌تواند علاوه بر افزایش مقاومت اقتصادی در برابر تحریم‌های یک‌سویه، ارزآوری و اشتغال نیز به دنبال داشته باشد.

ربیعی با تاکید بر درک درست بانک اقتصادنوین از صنعت پتروشیمی و نیازهای روز این صنعت گفت: این درک مناسب باعث شده، بانک اقتصادنوین بتواند با خدمات تخصصی خود در سریع‌ترین زمان ممکن نیازهای مالی این شرکت را برآورده کند که این همراهی جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه علیرضا بلگوری، مدیرعامل بانک اقتصادنوین گفت: ما در بانک اقتصادنوین تامین مالی پروژه‌های ملی را وظیفه خود می‌دانیم تا بتوانیم در شرایط سخت اقتصادی و  تحریم‌های ناجوانمردانه و در راستای اجرای سیاست‌های کلان اقتصادی میهن و حمایت از تولید و اشتغال در جهت تحقق شعار «جهش تولید» نقش خود را ایفا کنیم.

او با اشاره به نقش صنعت پتروشیمی به‌عنوان یکی از صنایع استراتژیک کشور در  ارزآوری و کاهش آثار سوء تحریم‌ها افزود: از اینکه توانسته‌ایم به تحقق این رسالت کمک کنیم و سهمی در تامین مالی پروژه‌های ملی کشور داشته باشیم به خود می‌بالیم.

بلگوری با تاکید بر اینکه تلاش بانک تامین مالی پروژه‌ها در کمترین زمان ممکن و به بهترین نحو است، افزود: بانک اقتصادنوین شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس را شریک استراتژیک خود می‌داند و به دنبال تعمیق و بسط روابط مالی با این هلدینگ معظم است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

گفتنی است تامین مالی سه پروژه بزرگ پتروشیمی گچساران، شرکت صنایع پلیمر گچساران و شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت، انتشار اوراق گام برای شرکت‌های بهره‌برداری شده و نیز افتتاح باجه بانک اقتصادنوین در منطقه گچساران از دیگر موضوعات مورد توافق در این دیدار بود.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر