کد خبر 436919

کاهش ۵۲درصدی درآمد غول نفتی آمریکا درپی سقوط قیمت‌ها

شرکت نفتی کونوکوفیلیپس آمریکا کل درآمد خود را در سه ماهه اول سال جاری میلادی، ۴.۸ میلیارد دلار گزارش کرد که نشان دهنده افت ۵۲ درصدی نسبت به همین مدت در سال گذشته است.

به گزارش فوربس، شرکت نفتی کونوکوفیلیپس آمریکا کل درآمد خود را در سه ماهه اول سال جاری میلادی، 4.8 میلیارد دلار گزارش کرد که نشان دهنده افت 52 درصدی نسبت به همین مدت در سال گذشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کاهش درآمد این شرکت در وهله نخست به علت پایین آمدن متوسط قیمت نفت صورت گرفت. قیمت هر بشکه با سقوط 23 درصدی از 50 دلار در سه ماه اول سال 2019 به 38 دلار در سه ماه اول 2020 رسید.

این شرکت از کاهش تولید ناخالص نفت و قیر در ماه مه به میزان 265 هزار بشکه در روز خبر داده است و برای ماه ژوئن نیز کاهش 460 هزار بشکه در روز را پیش بینی کرده است.

شرکت آماری ترفیس پیش بینی کرده است که مجموع درآمد کونوکوفیلیپس در سال 2020، 45 درصد کاهش یابد و به 20 میلیارد دلار برسد، زیرا احتمال دارد کاهش تولید تا زمان افزایش سطح تقاضا برای حمل و نقل ادامه داشته باشد.

دو مؤلفه درآمدی شرکت کونوکوفیلیپس در سال 2019، 36.7 میلیارد دلار درآمد برای این شرکت کسب کرده است.

مؤلفه فروش و سایر عملیات ها: 32.5 میلیارد دلار در سال مالی 2019 (89 درصد از کل درآمد سال). این مؤلفه شامل درآمد حاصل از فروش نفت خام و سایر محصولات توسط این شرکت و شرکتهای تلفیقی آن است. همچنین شامل درآمد حاصل از خدمات حمل و نقل ارائه شده به تولید کنندگان نفت خام است.

مؤلفه سود سهام و سایر درآمدها: 2.1 میلیارد دلار در سال مالی 2019  (6 درصد از کل درآمد سال). این درآمد شامل سود سرمایه گذاری در شرکت های وابسته نیز می شود.

بنا بر این گزارش، کاهش درآمد شرکت های نفتی در آمریکا درپی افت شدید تقاضا و سقوط قیمت نفت خام رخ داده است. بخش صنعت و حمل و نقل به ترتیب 25٪ و 70٪ از کل مصرف نفت در ایالات متحده را تشکیل می دهد.

علاوه بر این، تقاضا برای حمل و نقل احتمالاً بازهم کاهش خواهد یافت چراکه بیماری همه گیر کرونا منجر به محدود شدن سفرها و جابجایی ها تا زمان مهار این ویروس یا تولید واکسن برای آن شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر