کد خبر 422739

روسیه خواهان ادامه همکاری با اوپک است

محمد بارکیندو معتقد است روسیه خواهان ادامه همکاری با اوپک است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از وین، محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک روز جمعه (۱۶ اسفندماه) اعلام کرد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) معتقد است، از آن‌جایی که روسیه قصد ادامه همکاری با اوپک را دارد، این کشور به «کشتی نوح» تولیدکنندگان نفت باز خواهد گشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شانا، بارکیندو پس از نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به «اوپک پلاس» که بر سر تعمیق کاهش تولید نفت به توافق نرسیدند، به خبرنگاران گفت: بر اساس مذاکراتی که با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه و تیم وی داشتیم، معتقدیم روسیه به بیانیه همکاری متعهد است.

وی افزود: آنها قصد همکاری دارند. تنها باید چند مسئله جزئی را با همراهانشان حل و فصل کنند.

اوپک در یکصدو هفتادوهشتمین نشست به‌صورت فوق‌العاده خود پیشنهاد کاهش تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه‌ای نفت را مطرح کرد که اگر مورد موافقت اوپک پلاس قرار می‌گرفت مجموع کاهش تولید اوپک و غیراوپک به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه می‌رسید، اما نه تنها این پیشنهاد موارد موافقت قرار نگرفت، بلکه توافق یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای گذشته اوپک هم ملغی شد. اعضای اوپک‌پلاس از اول ماه آوریل بدون محدودیت تولید خواهند کرد. این نشست همان‌طور که وزیر نفت گفت، سخت و دشوار بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر