کد خبر 422437

سازمان بنادر:

ورود خدمه کشتی‌ها به بنادر ممنوع است

معاون امور بندر و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این که تاکنون مورد مثبتی از کرونا ویروس در بنادر کشور گزارش نشده است، گفت: اقدامات بسیاری برای مقابله با ویروس کرونا در بنادر انجام می‌شود که می‌توان به ممنوعیت خروج و پیاده شدن خدمه و کروی کشتی و ورودشان به بنادر اشاره کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، فرهاد منتصب کوهساری اظهار کرد: اقدامات بسیاری در راستای جلوگیری و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و مقابله با آن در بنادر شمالی و جنوبی کشور انجام می‌شود و مراکز قرنطینه انسانی و پرسنل وزارت بهداشت به صورت ۲۴ ساعته در بنادر مستقر هستند و این اقدامات برای همه پرسنل بنادر، گیت‌های ورودی، کامیونداران و کشتی‌های وارد شده به بنادر انجام می‌شود.

تاکنون گزارشی از کرونا در بنادر نداشتیم

وی افزود: تاکنون هیچ گزارشی از مثبت شدن تست و آزمایشی در بنادر درباره ویروس کرونا نداشته‌ایم و همه کامیونداران و اشخاصی که بنادر وارد می‌شوند، مورد غربالگری و آزمایش قرار می‌گیرند.

معاون امور بندر و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: تجهیزات خاص برای انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با ویروس کرونا تأمین شده و قرنطینه‌های انسانی به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

منتصب کوهساری همچنین در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای کشتی‌هایی که در بنادر پهلو می‌گیرند، این گونه توضیح داد که در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اجازه پیاده شدن به خدمه کشتی‌ها داده نمی‌شود و تاکنون مورد مثبتی هم از آن‌ها گزارش نشده است اما اگر آن‌ها یا کامیونداران در تست و غربالگری ویروس کرونا مشکوک باشند قطعا به پرسنل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در بنادر مستقر هستند، سپرده می‌شوند و طبق روال و روند تعریف شده اقدامات لازم برای آن‌ها انجام خواهد شد.

وی اعلام کرد: براساس تست و غربالگری‌های صورت گرفته تاکنون هیچ گزارشی از مثبت شدن آزمایش کرونا روی کامیوندارانی که به بنادر وارد شده‌اند، نداشته‌ایم و به صورت جدی و دقیق این آزمایش‌ها همچنان در بنادر ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر