{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422254

وزیر نیرو گفت: با توجه به شرایط کشور به مشترکانی که در پرداخت قبوض خود مشکلات موقتی دارند تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ مهلت لازم داده می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین ،وزیر نیرو گفت: کاشت نهال نمادی است برای این که ما فقط مسئول کار‌های دوره مسئولیت خود نیستیم، بلکه باید بخشی از سرمایه، و منابع‌مان را صرف کار‌های کنیم که نتیجه و بهره آن در آینده مشخص می‌شود.

«رضا اردکانیان» روز چهارشنبه در حاشیه آیین روز درختکاری اظهار داشت: امروز، روز درختکاری است و مردم ما این سنت حسنه را به فراخور و در صورت مقدور به جا می‌آورند؛ همه ما اهمیت فضای سبز را به خوبی می‌دانیم و بهره‌مند هستیم و آن را توسعه خواهیم داد.

وی افزود: وقتی نهالی کاشته می‌شود علاوه بر سهمی که در توسعه فضای سبز، حفظ محیط زیست و سلامت جامعه دارد نماد دیگری هم هست؛ این که ما فقط مسئول کار‌هایی که در دوره و زمان مسئولیت خود به ثمر و نتیجه می‌رسد، نیستیم، بلکه باید بخشی از سرمایه، وقت، انرژی، فکر و همه منابع‌مان را صرف کار‌های کنیم که نتیجه، بهره و ثمره‌اش بعد‌ها مشخص می‌شود و نهال‌کاری و درختکاری یکی از این نمادهاست.

وی گفت: امروز نهال کوچکی را با امید به این که به درخت تناوری تبدیل و همه از سایه و بهره آن بهره‌مند می‌شوند می‌کاریم، در دیگر شئون کارمان به‌ویژه صنعت آب و برق هم باید سهم و نقش کار‌های ضروری و خوبی که ثمره اصلی آن در آینده نمود پیدا می‌کند را به جا بیاوریم.

از حیث تامین آب و برق با مشکل مواجه نیستیم

اردکانیان درباره مواجهه صنعت آب و برق با شرایط متاثر از ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور تاکید کرد: هم‌وطنان خاطر جمع باشند که از حیث تامین آب و برق با مشکل مواجه نیستیم و اگر احیانا" محدودیتی وجود دارد به لحاظ ضرورت توجه جدی‌تر به مسائل بهداشتی در مصرف آب به‌ویژه در روز‌های آخر سال و سنت خانه تکانی است.

وزیر نیرو افزود: بایستی تلاش کنیم آب گوارا و با کیفیتی که در اختیار ما قرار می‌گیرد به مصارف ضروری اختصاص یابد و هر جا در هر زمینه‌ای که می‌شود از آب استفاده نکرد و یا کمتر استفاده کرد، رعایت لازم به عمل آید.

وی اضافه کرد: در تامین آب شرب هیچگونه مشکلی نداریم، اما، چون سیستم، یک سیستم شبکه‌ای است همه منابع آبی که در واحد‌های تجاری و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از تصفیه‌خانه‌ها می‌آید و ظرفیت آن‌ها محدود است. هر چند که در سد‌ها و منابع آب زیرزمینی وضعیت مناسبی داریم، اما مواقعی که رودخانه‌ها سیلابی می‌شوند و کدورت آب بالا می‌رود، ممکن است تصفیه‌خانه‌ها نتوانند با ظرفیت حداکثری کار کنند.

اردکانیان گفت: امید است با رعایت هموطنان، مشکلی از حیث تامین آب که این روز‌ها نقش عمده و اساسی در عرصه مقابله با کرونا دارد، مشکلی پیش نیاید.

مدارا با مشترکان آب و برق درباره قبوض

اردکانیان همچنین درباره پرداخت قبوض آب و برق، از ابلاغ وزارت نیرو به همه شرکت‌های آب و برق در سراسر کشور برای رعایت حداکثر مدارا با مشترکانی که کسب و کار آن‌ها به دلیل شرایط کنونی کشور با محدودیت‌هایی مواجه شده به‌ویژه کسانی که در پرداخت قبوض و تعهدات خود مشکلاتی دارند خبر داد.

وی درباره پرداخت حق انشعاب هم افزود: پرداخت حق انشعاب‌های جدید که قانونی است تقسیط و به کسانی که در پرداخت قبوض مشکل دارند تا پایان اردیبهشت مهلت داده می‌شود.

اردکانیان خاطرنشان کرد: صنعت آب و برق، برای توسعه برنامه‌های خود امروز به میزان زیادی متکی به این درآمدهاست که اگر با توقف مواجه شود نقش منفی در خدمات‌رسانی خواهد داشت و ما نمی‌خواهیم این آسیب به مشترکان وارد شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری