{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421728

فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی این منطقه و در نظر گرفتن توان پایین اقتصادی مردم پیگیر اصلاح تعرفه های برق مصرفی هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی این منطقه و در نظر گرفتن توان پایین اقتصادی مردم پیگیر اصلاح تعرفه های برق مصرفی هستیم.

مجتبی شجاعی در گفت و گو با ایسنا افزود: پیگیری شهرستانی و استانی جهت اصلاح تعرفه مهر و آبان ماه شهرستان دلگان و تبدیل آن به تعرفه نوع ۱ به مانند ۶ ماهه نخست سال با همکاری خوب توزیع برق و مدیرکل محترم هواشناسی استان و نگاه مثبت مجموعه استانداری صورت پذیرفته و مکاتبات خوبی در جریان است.

شجاعی بیان کرد: در مرحله بعد می‌بایست هیئات وزیران یا شورای اقتصاد نسبت به موضوع نظر دهد که اگر نظر هیئات وزیران یا  شورای اقتصاد شامل تعدادی از وزرا مثبت باشد جهت اعمال بعد از مراحل مربوطه به وزارت نیرو ابلاغ می‌شود که کمی زمانبر است.

وی تصریح کرد: همچنین تعرفه برق در مناطق مختلف کشور براساس میزان مصرف، وضعیت گرما و رطوبت و نیاز آن مناطق تعیین و ابلاغ شده و وزارت نیرو موظف شده است با اطلاع‌رسانی مناسب درخصوص تعرفه‌ها، الگوهای مصرف مناطق مختلف و راهکارهای بهینه‌سازی‌ مصرف انرژی برق زمینه کاهش مصرف مشترکان پرمصرف خانگی و سایر مصارف تجاری را فراهم کند که در دلگان به عنوان یکی از گرمترین نقاط استان، تنها ۶ ماه نخست سال تعرفه به گرمسیری نوع ۱ محسوب و ماههای ۷ و ۸ که معمولا وسایل سرمایشی هنوز در این منطقه کار می کند تعرفه معمولی محسوب و پرداخت هزینه آن از عهده مردم خارج است.

شجاعی ادامه داد: ارقام تعرفه برق برای ماههای گرم مناطق گرمسیر ۱ با ضریب یک سوم و مناطق گرمسیر۲ و ۳ و ۴  با ضریب دو سوم محاسبه میشود و بسیاری از مناطق همجوار با گرمای کمتر نسبت به دلگان از تعرفه نوع ۱ مهر و آبان بهره می برند.

وی گفت: مناطق همجوار از استان کرمان و تعدادی شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان که ویژگی آب و هوایی مشترک با دلگان دارند در گذشته ماههای ۷ و ۸ و ۹ هم مشمول تعرفه گرمسیری نوع یک شده اند که می بایست این موضوع برای دلگان نیز اعمال شود.

فرماندار دلگان اظهار داشت: بر اساس استعلام مکتوب فرمانداری از اداره کل هواشناسی استان به منظور مکاتبه با دستگاههای مربوطه جهت اصلاح تعرفه برق مهر و آبان ماه، تعداد روزهای همراه با دمای ۴۵ درجه به بالا در دلگان حدود ۸۳ روز و روزهای با دمای ۴۰ درجه تا ۴۵ درجه حدود ۱۵۰ روز می باشد و نکته مهم اینجاست که بیشترین دمای بالای ۴۰ و ۴۵ درجه در استان مربوط به دلگان است که این موارد بنا به پاسخ استعلام فرمانداری از هواشناسی استان می‌باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری