کد خبر 421701

کرونا تولید نفت شیل آمریکا را کُند کرد

کاهش قیمت نفت نگرانی تولیدکنندگان نفت و گاز آمریکا را افزایش داده و صنعت شیل آمریکا بر اثر افت شدید قیمت نفت کند شده است.

به گزارش اویل پرایس، با کاهش قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت تا کمتر از 45 دلار در هر بشکه به‌خاطر ترس از ویروس کرونا، نگرانی تولیدکنندگان نفت و گاز آمریکا افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، به‌جز منطقه پرمین که تولید نفت و گاز در آن هنوز رو به رشد است، صنعت شیل آمریکا کند شده است و پرمین هم به‌زودی به همین سرنوشت دچار می‌شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در آخرین گزارش خود از حفاری در این کشور اعلام کرد تولید نفت در 6 منطقه از 7 حوزه بزرگ شیل 21 هزار بشکه در روز کاهش یافته است ولی تولید در حوزه پرمین 39 هزار بشکه در روز افزایش داشته است. این آمار همچنین نشان می‌دهد رشد تولید نفت آمریکا در سایر مناطق شیل دیگر بصرفه نیست.

 آخرین گزارش تولید نفت و گاز در 2019 نشان داد که این کاهش تولید ناگهانی نبوده است، محدودیت‌های خط لوله هم مانع رشد تولید نفت آمریکا شده است، حتی با وجود از بین رفتن برخی از این محدودیت‌ها، قیمت نفت همچنان رو به کاهش است، این بدان معناست که حفاران نفت و گاز در حوزه‌های شیل شاهد افزایش فشار مالی خواهند بود و رشد تولید کندتر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت اسلچلامبرگر گفت انتظار دارد با ادامه کاهش قیمت نفت، رشد تولید نفت شیل آمریکا در سال جاری میلادی تا 600 یا 700 هزار بشکه در روز کاهش یابد و در سال آینده به 200 هزار بشکه در روز برسد.

وی همچنین اظهار داشت حتی اگر به فناوری‌های جدیدی در استخراج نفت و گاز با هزینه‌های پایین‌تر دست یابند، تولید نفت شیل آمریکا هرگز رشد قبلی خود را نخواهد داشت و ثابت می‌ماند.

شرایط تولید گاز از این هم بدتر است، در حالی که در مورد نفت مشکل اصلی کاهش تقاضا در چین و ترس از کاهش تقاضا در مناطق دیگر به‌خاطر گسترش ویروس کرونا است، در مورد گاز مشکل اصلی افزایش ذخایر است و تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضای گاز هم شرایط را بدتر می‌کند، تنها راه‌حل کاهش بیشتر تولید است یعنی کاری که تولیدکنندگان گاز انجام داده‌اند.

حفاران شیل در حوزه پرمین و سایر مناطق باید برای کاهش ذخایر گاز، تولید را کاهش دهند و این کار برای آنها ریسک مالی بزرگی خواهد داشت. حفاران شیل آمریکا یک بار دیگر نیاز به یک معجزه در قیمت نفت و گاز دارند تا جلوی سقوط آنها را بگیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر