کد خبر 406621

قطع سهمیه بنزین وانت‌بارهای بدون کارت هوشمند

مدیرکل حمل و نقل کالا سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای اعلام کرد: اگر برای رانندگان وانت‌بارهای برون شهری تا اول بهمن ماه امسال کارت هوشمند دریافت نکنند، سهمیه بنزین آن‌ها قطع خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، غلامحسین دغاغله اظهار کرد: در راستای دریافت سهمیه بنزین پیمایشی برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی و سنگین و بر اساس ضوایط و مقررات تردد در جاده‌های برون شهری، این ناوگان نیازمند سند حمل یا بارنامه است. بنابراین سازمان راهداری در راستای ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره‌برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری، دستورالعمل‌های مربوط به ساماندهی ناوگان وانت بار را با سیاست تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده  و ناوگان در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: در راستای این سیاست و سهمیه بندی بنزین مقرر شده از بهمن ماه سوخت وانت‌بارها بر اساس پیمایش به آن‌ها تعلق گیرد و بر اساس بارنامه محاسبه شده و میزان آن اختصاص یابد. پس رانندگان برای دریافت کارت هوشمند برای خود و ناوگان‌شان باید به ادارات راهداری استان‌ها و شهرستان‌ها مراجعه کرده و نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند.

مدیرکل حمل و نقل کالا سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای گفت: تا کنون ۷۰ هزار دستگاه وانت‌بار و ۱۱ هزار نفر از رانندگان آن‌ها نسبت به این کار اقدام کرده‌اند اما اگر هر راننده‌ای کارت هوشمند دریافت نکند از دریافت سهمیه بنزین پیمایشی محروم خواهد شد.

دغاغله عنوان کرد: بر اساس مصوبات و دستورالعمل‌های صادر شده در زمینه پیمایشی شدن سهمیه بنزین وانت‌بارها مانند دیگر ناوگان حمل و نقل عمومی، سقف مشخصی برای تعیین سهمیه این خودروها وجو ندارد و برابر با میزان تردد و استفاده از سوخت به آن‌ها بنزین سهمیه‌ای اختصاص می‌یابد کما اینکه تا کنون نیز این کار را برای دیگر ناوگان طی سالیان اخیر اجرایی کرده‌ایم. اما تنها لازمه ان دریافت کارت هوشمند است که باید این کار تا بهمن ماه انجام شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • م..کرمی
  ۴ ۰

  سلام.خسته باشید.
  چرا سهمیه قطع بشه؟
  مگر همه وانت بارها در بخش حمل ونقل جاده هستند؟!تکلیف وانت بارهایی که دربخشهای دیگر مثل کشاورزی وصنعت وساختمان وغیره فعالیت می نمایند چه میشود؟

 • علیرضا
  ۱ ۰

  وانتهای داخل شهر ک بیرون شهرنمیرن تکلیفشون چیه.؟

 • علیرضا
  ۰ ۰

  والا ما داخل شهر کار میکنیم و ب خاطره کرایه ۴۰ تومنی نمیتونیم دم ب ساعت بریم بارنامه بگیریم و تعجب ک چرا بنزین ما باید پیمایشی باشه.. تورو خدا ی خورده قبل از انجام کاری فکر کنین.سوال کنین.تحقیق کنین ب ولا بد نیست..

 • علی رنجبر کبوترخانی
  ۱ ۰

  برای گرفتن کارت هوسمند وانت مزدا بایدچکارکنم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا این ماه ۴۰ لیتر به وانت من کم بنزین ریختن.هر ماه ۳۰۰لیتر میریختن این ماه ۲۶۰ لیتر ریختن.بنزین من نمیرسونه چیکار کنم

 • امیر
  ۰ ۰

  تکلیف ما که وانت داریم و در بخش درون شهری کار میکنیم چیه. دیروز چک کردم 40 لیتر کم شده. واقعا این چه کاری. 300 لیتر هم کمه. ما انتظار بیشتری داشتیم نه اینکه کمتر بشه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدا لعنت کنع که این کاراهارو به سر مردم در میارید

 • امیر
  ۰ ۰

  چرا 100 لیتر بنزین از مزدا کم کردن باید کجا اعتراض کنیم. سایتش چیه