کد خبر 394262

تاجگردون:پایه‌های مالیاتی جدید جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه ۹۹

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی الزام بودجه سال آینده است و این امر با تعریف پایه‌های مالیاتی جدید محقق می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای ارائه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس و مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی، گفت: مستقل شدن بودجه سنواتی از درآمدهای نفتی یکی از تکالیف اصلی برنامه‌های توسعه‌ای کشور از برنامه چهارم تاکنون است، اگرچه براساس این حکم وابستگی بودجه به نفت باید سالانه 10 درصد کاهش یابد، اما بالارفتن مصارف از تحقق آن جلوگیری کرد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ناگزیر به کاهش آمدهای نفتی در بودجه سنواتی هستیم، افزود: مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی الزام بودجه سال آینده است، اگرچه این امر مشکل بوده و حدود 60 هزار میلیارد تومان به دولت فشار می‌آورد اما این تصمیم باید اجرایی شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این پرسش که کاهش استفاده از درآمدهای نفتی در بودجه در مالیات اخذ شده از مردم تاثیری ندارد؟ اظهار کرد: پایه‌های مالیاتی باید تغییر کرده و پایه های جدید تعریف شود.

ارسال نظر

 • پارسی
  ۰ ۰

  این تاجگردون شده مثل داروغه ناتینگهام تو فیلم رابینهود. که هی از مردم مالیات میگرفت. چقدر هم شبیه هم هستند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بخش شفاف اقتصاد ایران امکان مالیات دادن نداره چون مستقیما به مصرف کننده منتقل میشه که فل حال فلک زده هست.
  بخش زیر زمینی اقتصاد هم که زیر زمینیه و امکان وصول نیست و اگر تحت فشار هم قرار بگیره خروج سرمایه انفجاری رخ میده که فلاکت مضاعف میشه.
  دولت باید بساط ریخت و پاشش رو جمع کنه، همین!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری