{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387877

رییس سابق سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی لرستان گفت: ۱۰ ایستگاه پمپاژ آب لرستان که پیشرفت فیزیکی آنها پس از گذشت سال ها به ۹۰ درصد رسیده بود به طور کلی بر اثر سیل از بین رفتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی هادی چگنی روز سه شنبه در جلسه معارفه رییس جدید این سازمان افزود:  سیل امسال در حالی میلیارد ها مترمکعب رواناب را از استان خارج کرد که تخصیص های داده شده به لرستان کمتر از یک میلیارد متر مکعب است.

وی ادامه داد: ۴.۵ میلیارد متر مکعب رواناب ورودی به لرستان و بیش از هشت میلیارد متر مکعب تولید استان است که در مجموع بیش از ۱۳ میلیارد متر مکعب رواناب، بدون هیچگونه استفاده ای از این استان خارج می شود.

وی ادامه داد: ۱۶ سد در دست ساخت است که حجم آنها در صورت بهره برداری بسیار ناچیز است و باید تخصیص های جدید به لرستان داده شود.

هادی چگنی همچنین با بیان اینکه لرستان در شاخص های اقتصادی خیلی وضعیت خوبی ندارد گفت: نرخ مشارکت اقتصادی و بیکاری استان طی سال ۹۷ به ترتیب ۳۶ و بیش از ۱۳ درصد بوده  این استان  طی سال های ۷۵ تا ۹۴ رتبه های اول تا سوم بیکاری کشور را داشته و همچنان نیز از این مشکل رنج می برد.

وی با بیان اینکه پارسال ۳۹۹ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به لرستان اختصاص داده شد اضافه کرد: امکان سنجی ۱۱۹ فرصت سرمایه گذاری در لرستان انجام شد و تاکنون ۲۵ طرح در مرحله نظارت قرارگرفته است.

وی تسهیلات پرداختی ستاد رونق تولید از ابتدای دولت دوازدهم در لرستان را ۳۴۰ میلیارد تومان برشمرد و افزود: ۲۰۷ میلیون یورو برای لاستیک سازی خرم آباد مصوب شد اما به دلیل اینکه سرمایه گذار، وثایق این اعتبار را دیر تامین کرد، مصوبه ابطال شد.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: ۲۰ هزار میلیارد تومان طی سال های گذشته در  ۲همایش سرمایه گذاری تفاهم نامه منعقد کردیم  که تنها حدوود پنج میلیارد تومان از این مبلغ به مرحله اجرایی رسید چراکه سرمایه گذاران معتقد هستند به دلیل نبود شبکه کامل حمل و نقل ریلی، حضور در این استان توجیه اقتصادی ندارد.

هادی چگنی از نبود هلدینگ های اقتصادی در استان  انتقاد کرد و گفت: این نهادها فلسفه ذاتی خود را فراموش کرده اند و در مناطقی حضور می یابند که سود بیشتری برای آنها داشته باشد.

وی تصریح کرد: گاوداری ۶ هزار راسی بنیادمستضعفان در دلفان بعد از ۴ سال هنوز ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی ندارد که نشان می دهد هلدینگ ها از رسالت خود فاصله گرفته اند.

به گفته وی برای تکمیل ساختمان استانداری با پیشرفت ۹۰ درصد ۳۵ میلیارد تومان هزینه شده و ۴۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

در این مراسم با حضور نوبخت، سمانه حسن پور به عنوان رییس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان منصوب شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری