کد خبر 368729

کارت سوخت شناورهای واردکننده مشروبات الکلی باطل می‌شود

در راستای مقابله با واردات کالاهای ممنوعه از طریق دریا براساس مصوبه کمیسیون قاچاق کالای استان بوشهر کارت سوخت شناورهایی که اقدام به واردات مشروبات الکلی می کنند باطل می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، استاندار بوشهر گفت: اگر بناست لنجداران به جای واردات کالاهای مورد نیاز با استفاده از سوخت یارانه‌ای به سمت واردات مشروبات الکلی بروند سهمیه سوخت آنها قطع می‌شود برهمین اساس و طی صورتجلسه ای از تعزیرات و دستگاه قضائی می‌خواهیم امتیاز ۱۵۰ میلیون ریال مربوط به کالای همراه ملوان نیز لغو شود.

عبدالکریم گراوند افزود: سوخت یارانه برای تأمین کالاهای اساسی در قالب کالای همراه ملوان داده می‌شود و جایز نیست با این سوخت کالای ممنوعه و قاچاق وارد شود.

وی اظهارداشت: وجود ۲ قولنامه برای یک شناور با هدف دریافت سوخت یارانه‌ای نیز خلاف است و نیروهای دریابانی، نیروی‌های انتظامی و امنیتی باید به این مساله رسیدگی کنند.

گراوند یادآورشد: هر جا ثابت شود برای یک لنج دو قولنامه صادر شده سوخت یارانه‌ای آنها قطع می‌شود.

استاندار بوشهر گفت: باتوجه به مصوبه هیأت وزیران در خصوص حضور نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی در بنادر بوشهر، گناوه و دیلم باید تا هفته آینده دبیرخانه کمیسیون قاچاق کالای استان هماهنگی لازم در این خصوص را انجام دهد.

وی افزود: باتوجه به دسترسی کامل نیروی انتظامی به سامانه‌ها استقرار پلیس در مبادی ورودی و خروجی بنادر باعث می‌شود تا کالاهایی که از گمرکات خارج می‌شوند در مبادی و گلوگاه‌ها با مشکل جابجایی روبرو نشود.

استاندار بوشهر برضرورت بررسی بیشتر برای مقابله با قاچاق اسلحه، ایجاد شعبه قضائی مخصوص برای تخلفات دریایی و تعیین سه شماره برای این تخلف‌ها تاکید کرد.

وی با تقدیر ازفعالان اقتصادی که تجارت سالم را انجام می‌دهند گفت: برای ترویج فرهنگ کار درست در جامعه باید این افراد به جامعه معرفی می‌شوند.

گراوند گفت: همانطور که منکرها باید در جامعه معرفی شوند معروف‌ها نیز برای جامعه مشخص شوند.

در این آئین از پنج نفر از فعالان حوزه تجارت که اقدام به تجارت سالم کردند تقدیر شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری