کد خبر 360985

وزیر نفت در حاشیه جلسه دولت:

نگفتم مشتریان نفتی جاسوس هستند/ از یک نماینده مجلس شکایت کردم

وزیر نفت گفت: من نگفتم مشتری های ما جاسوس هستند بلکه گفتم کسانی به ما مراجعه می‌کنند به اسم خرید نفت به قصد اینکه اطلاعاتی از چگونگی فروش نفتمان پیدا کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت طهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر انقلاب، اظهار داشت: مواضع رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن مقتدرانه و حکیمانه بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برخی مشتریان نفتی ما به دنبال جاسوسی هستند یا خیر، گفت: من نگفتم مشتری های ما جاسوس هستند بلکه گفتم کسانی به اسم خرید نفت به ما مراجعه می‌کنند به قصد اینکه اطلاعاتی از چگونگی فروش نفتمان پیدا کنند و ما این را می‌دانیم.

وزیر نفت همچنین اعلام کرد: من از نماینده ای که سه بار خبری را به کذب علیه بنده اعلام کرده بود شکایت کرده ام.

زنگنه در پاسخ به این پرسش که مهمترین راهبرد ایران در برابر تحریم ها در بعد اقتصادی چیست، بیان کرد: صادرات بیشتر نفت و کالاهای غیرنفتی ازجمله پتروشیمی که باید در هر دو مورد بکوشیم تا تحریم ها را بشکنیم و تا الان هم این کار را کردیم. اما همه باید در داخل متحد شویم و کمک کنیم که این مرحله را پشت سر بگذاریم.

وی در پایان در خصوص احتمال خرید نفت ایران از سوی اروپا نیز خاطرنشان کرد: هنوز اروپایی‌ها هیچ تضمینی برای خرید نفت به ما اعلام نکردند و استدلال‌شان این است که چون نفت را نه دولت‌های اروپایی بلکه شرکت‌های خصوصی می‌خرند و آنها هم با آمریکا ارتباط دارند بنابراین از نفت ایران برداشت نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری