کد خبر 360411

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

آمریکای جنوبی خاموش شد/ قطع ناگهانی برق ۵۵میلیون نفر

قطع ناگهانی برق در آمریکای جنوبی بخش‌های گسترده‌ای از آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه را برای ساعت‌‎های متمادی در خاموشی فرو برد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ اختلال در نیروگاه ها و  قطع برق، سه کشور آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه، را در خاموشی فرو برد. مقامات انرژی آرژانتین اعلام کردند که نیروگاه اصلی برق کشور ساعت هفت صبح به وقت محلی به طور ناگهانی از کار افتاد و تمام کشور را بدون برق گذاشت. نیمی از بخش‌های آرژانتین تا اواسط بعدازظهر برق نداشت. در این رابطه رئیس جمهور آرژانتین دستور داده است کارشناسان برق دلایل این قطعی «بی‌سابقه» را بررسی کنند.

به گزارش یورونیوز، مسئولان توزیع انرژی در آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه که انرژی الکتریکی حدود ۵۵ میلیون نفر را تامین می‌کنند، گفتند که مساله قطع برق به سرعت در کلان‌شهرها و مناطق ساحلی رفع شده و آنها در حال برطرف کردن مشکل انرژی در شهرهای کوچک و مناطق روستایی هستند.

این خاموشی در میانه بحران اقتصادی روزافزون آرژانتینی رخ داده است که یک سوم مردم این کشور در فقر به سر می‌برند. در حال حاضر ارزش هر پزوی آرژانتین معادل ۲ سنت دلار آمریکاست. برخی کارشناسان می گویند که مساله قطع برق می‌تواند سبب ایجاد هرج و مرج و یا اعتراضات خیابانی گردد.

آرژانتین در حال حاضر، مالک یکی از بزرگترین ذخایر گاز و نفت شیل در جهان است. با این حال اثرات احتمالی عملیات استخراج نفت بر روند قطعی برق هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر