کد خبر 346986

سیلاب ۱۱مسیر ارتباطی جنوب سیستان و بلوچستان را بست

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: طغیان رودخانه های محلی از روز گذشته تاکنون سبب بسته شدن ۱۱ مسیر ارتباطی در جنوب این استان شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ یدالله ستوده اظهار داشت: هم اینک مسیر اسپکه - فنوج، نیکشهر - بنت، چاهان - زرآباد، ایرانشهر - مهرستان، دلگان - زهکلوت، ایرانشهر- خیرآباد، فنوج - رمشک، دلگان - ایرانشهر، قصرقند - نیکشهر، بزمان - دلگان و جلگه -ایرانشهر بسته است.
وی افزود: با توجه به بارندگی های شدید و لغزنده بودن جاده ها رانندگان در سایر مسیرهای ارتباطی جنوب سیستان و بلوچستان با احتیاط رانندگی کنند.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بازگشایی مسیرها توسط نیروهای راهداری در حال انجام است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته شدت و گستره مکانی فعالیت سامانه بارشی در استان گسترش یافت به طوریکه تا شب گذشته از حدود 140 نقطه بارندگی گزارش شد و بیشینه بارش ها به 83 میلی متر رسید.
حسن حیدری اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت امروز فعالیت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان به اوج خود رسید و براساس آخرین اطلاعات دریافتی حداقل 140 نقطه استان را فرا گرفت که در نتیجه این فعالیت برخی رودخانه های محلی و معابر شهرها و روستاهای استان دچار آبگرفتگی شدند.
وی ادامه داد: این سامانه به لحاظ پوشش مکانی و‌ هم به لحاظ شدت ریزشی قوی ظاهر شد و ریزش های متوسط تا سنگین در پی داشت به طوریکه میزان بارش ها در 30 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی سیستان و بلوچستان به 30 میلی متر و بیشتر از آن رسید.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: از 17 ایستگاه بارش های 40 میلی متر و بیشتر از آن گزارش شده که بارش های هفت ایستگاه 50 میلی متر و بیش از آن بوده است.
وی بیان کرد: هم اینک بارش باران در برخی نقاط سیستان و بلوچستان نظیر مهرستان ادامه دارد و انتظار می رود ریزش ها به تناوب تا امروز در برخی نقاط استان ادامه یابد.
حیدری ادامه داد: اگرچه وقوع این بارش ها منجر به سیلابی شدن برخی معابر و رودخانه های شهرستان های سیستان و بلوچستان شد، اما با توجه به کسری بارش و وضعیت منابع آبی استان، بارندگی های کنونی تا حدودی به تقویت سفره های آب زیر زمینی و مخازن سدها کمک می کند هر چند نمی تواند خشکسالی های گذشته را جبران کند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر