{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 342177

رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا روز شنبه در حساب کاربری توئیتر خود اعلام کرد که از امروز کنترل شعبه آمریکایی شرکت بزرگ نفت ونزوئلا (سیتگو) را بطور کامل در اختیار گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، 'خوان گوآیدو' در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: کنترل شعبه آمریکایی شرکت بزرگ نفت ونزوئلا به دست مخالفان افتاده است. دولت مادورو می خواست همه چیز را بدزدند اما ما کنترل سیتگو را به دست گرفته ایم و اجازه ادامه بهره برداری از این شرکت را داریم. در واقع باید بگویم که با این اقدام ما، سرمایه بزرگ ملت حفظ شد. دولت می خواهد که ما خیابان ها را ترک کنیم اما بار دیگر فردا به خیابان ها خواهیم رفت و اعتراض خود را با حضورمان به نمایش می گذاریم.

دولت ترامپ در بحبوحه بحران سیاسی در ونزوئلا اعلام کرد: شرکت نفت دولتی این کشور (PDVSA) را تحریم می کند.

برهمین اساس، دولت آمریکا چهاردهم مارس پروانه بهره برداری از شرکت سیتگو را تمدید کرد تا بتواند فعالیت های خود را در خاک آمریکا ادامه دهد. پروانه فعالیت سیتگو در خاک آمریکا هجده ماهه است و می تواند به طور خودکار تمدید شود.

بحران سیاسی در ونزوئلا و اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تحریم شرکت ملی نفت این کشور، مانع از کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی شده است.

با وجود آنکه ظرفیت تولید نفت ونزوئلا به سبب تحریم های آمریکا به شدت کاهش یافته است، اما کاراکاس همچنان یکی از بازیگران مهم در بازارهای نفتی جهان محسوب می شود.

تحریم واردات نفت ونزوئلا ازسوی آمریکا همواره یکی از ابزارهای مهم واشنگتن برای مقابله با دولت کاراکاس بوده است.

'استیو منوچین' وزیر خزانه داری آمریکا گفت: راه رفع تحریم ها علیه شرکت نفت ونزوئلا انتقال سریع حکومت به رئیس جمهوری موقت (گوایدو) یا به دولتی است که بصورت دمکراتیک انتخاب شده باشد.

«خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا، چندی پیش خود را به عنوان رئیس جمهوری دولت موقت این کشور معرفی و سوگند یاد کرد.

ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فوری از رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا حمایت کرد و او را به رسمیت شناخت اما ارتش ونزوئلا وفاداری خود به مادورو را همچنان حفظ کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری