کد خبر 340810

حقی فام: سال‌۹۸ سال چندان راحتی برای صنعت برق نیست

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اعلام کرد:سال ۹۸ سال چندان راحتی برای صنعت برق کشور نیست و گذر از تابستان سال آینده نیاز بیشتری به صرفه جویی و مصرف بهینه برق دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اعلام کرد:سال ۹۸ سال چندان راحتی برای صنعت برق کشور نیست و گذر از تابستان سال آینده نیاز بیشتری به صرفه جویی و مصرف بهینه برق دارد.

 محمودرضا حقی فام شنبه شب در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت توزیع برق استان فارس اظهار داشت:لازم است با برنامه ریزی‌های دقیق وهمچنین پیگیری موضوعات مدیریت مصرف بتوان مشکل کمبود تولید برق را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: مدیریت مصرف و مدیریت پیک باربرای تابستان پیش رو، ضروری است تا از خاموشی‌های ناخواسته جلوگیری شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: برنامه ذخیره عملیاتی و تاثیر ۳۸ درصدی آن در پیک و سایر برنامه‌های پاسخگویی بار مانند برنامه‌های تشویقی ویژه کشاورزان، برنامه تعطیلات و تعمیرات، استفاده از مولد‌های خود تامین نیز آثار خوبی در کاهش پیک بار داشتند.

حقی فام با بیان این که باید از همه راهکار‌ها و ابزار‌های لازم برای مدیریت مصرف برق استفاده کرد، گفت:در زمینه استفاده از مولد‌های خود تامین دستگاه‌های دولتی در ایام پیک مصرف برق باید از فرصت قانونی پیش آمده بهره گیری کنند، الزام دستگاه‌های دولتی برای تامین حداقل ۲۰ درصد از برق مورد نیاز توسط سیستم‌های خورشیدی، باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

معاون توانیر با اشاره به اینکه علیرغم کمبود نقدینگی و مشکلات سرمایه گذاری در کشور وضعیت شبکه‌های توزیع مناسب است گفت: طی سال‌های گذشته اقدامات مناسبی برای کاهش تلفات شبکه توزیع برق در کشور انجام شده و در حال حاضر کاهش تلفات در کشور به ۱۰ درصد رسیده است.

حقی فام افزود: در صنعت توزیع برق وارد عرصه‌ای شدیم که با نگاه سنتی نمی‌توانیم حرکت کنیم بنابراین باید با ایجاد تحول در صنعت توزیع برق گام‌های ارزشمندی برداشته شود تا بتوان تحول اساسی در صنعت برق ایجاد کرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ادامه داد: انعطاف پذیری در تامین برق و برقراری ارتباط دوسویه با بهره برداران، امنیت سایبری، تغییرات اقلیمی وسیع در کشور، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی از جمله نیازمندی‌ها و مشخصات شبکه برق است. وی با بیان اینکه استان فارس در مساله پیک بار توانسته برای چند سال متوالی موفقیت‌های خوبی کسب کند افزود: امید است برای تابستان سال آینده نیز این امر مد نظر مردم و مسئولان قرار گیرد.

حقی فام بیان کرد: موضوعاتی از قبیل: کاهش تلفات برق، مقاوم سازی شبکه‌ها، کاهش متقاضیان در نوبت، همچنان در دستور کار شرکت توانیر قرار دارد.

دراین مراسم با تقدیر از خدمات زینل قنبری، احمدرضا خسروی به عنوان مدیر عامل جدید و رییس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان فارس معرفی شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری