کد خبر 319653

ورود سوخت قاچاق به سیستان و بلوچستان از دیگر استان‌ها

معاون انتظامی و امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۸۵ درصد سوختی که از مرزهای این استان قاچاق می‌شود؛ از دیگر استان‌های کشور وارد می شود.

‌به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد هادی مرعشی با بیان این مطلب افزود: یکی از دلایل افزایش مصرف سوخت در سیستان و بلوچستان، ورود کارت های سوخت مهاجر از سایر مناطق کشور است که به این منظور 156 هزار کارت سوخت متخلف در این استان باطل شده است‌.

وی مرزی بودن منطقه، افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت فرآورده های نفتی در کشورهای همجوار و برخی از تخلفات از جمله صدور بارنامه های جعلی و سوختگیری کارت های مهاجر را از دلایل افزایش قاچاق سوخت عنوان کرد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سالهای 88 تا 92 در این استان اقدامات خوبی در زمینه تامین گوشت کشور انجام شد، به طوری که بیش از سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ساخت کشتارگاه‌های صنعتی صورت گرفت‌.

وی افزود: در آن دوره بیش از هزار و 400 واحدی تولیدی در سیستان و بلوچستان راه اندازی شد که 13 هزار فرصت شغلی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرد.

مرعشی ادامه داد: این اقدام مدتی به دلیل نوسانات ارز کاهش یافت اما با پیگیری های انجام شده و اختصاص ارز مبادله ای، به‌ زودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری