{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 316769

عملیات اجرایی بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان با ظرفیت ۴۸۰ مگاوات با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز پنجشنبه کلنگ زنی شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وزیر نیرو در آیین گلنگ زنی عملیات اجرایی بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان اظهار داشت: پیش بینی شده واحدهای گاز این نیروگاه تا سال 99 وارد مدار شود همچنین واحد بخار این نیروگاه نیز سال 1400 تکمیل خواهد شد.

رضا اردکانیان با بیان اینکه سرمایه گذاری در این طرح دولتی توسط وزارت نیرو انجام می شود، ادامه داد: بیش از هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای عملیات اجرایی این نیروگاه پیش بینی شده است.

وی همزمانی آغاز عملیات این طرح با هفته وحدت را به فال نیک گرفت و خاطر نشان کرد: اواخر تیرماه سالجاری که به این استان سفر کردم وعده ساخت این نیروگاه را دادیم که هم اکنون در هفته وحدت این وعده محقق و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

اردکانیان افزود: این طرح با هدف رونق توسعه در بخش های اقتصادی و پایداری شبکه در سیستان و بلوچستان انجام می‌ گیرد ‌و نقش چشم گیری در توسعه و رونق تولید به ویژه در بخش اقتصادی خواهد داشت.

وی از نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری پروژه ها در بخش برق و آب قدردانی کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم در بخش آب برای افزایش رفاه مردم منطقه سیستان و بلوچستان بخوبی عمل کنیم.

**سیستان و بلوچستان در آینده با کمبود 500 مگاواتی برق روبروست

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این آیین اظهار داشت: این استان برای پیشرفت و توسعه به زیرساخت های انرژی نیاز دارد که باید هر چه سریعتر تکمیل شود.

احمدعلی موهبتی افزود: سیستان و بلوچستان در سال های آینده با کمبود 400 تا 500 مگاوات برق روبرو خواهد بود بنابراین باید دولت در بخش انرژی سرمایه گذاری بیشتری در این استان انجام دهد تا به تولید و تامین پایدار انرژی برسیم.

وی ادامه داد: چنانچه زیرساخت های انرژی در سیستان و بلوچستان تامین شود بخش خصوصی نیز رغبت بیشتری به سرمایه گذاری در این استان خواهد داشت.

استاندار سیستان وبلوچستان با بیان اینکه در زمینه تولید انرژی از حضور بخش خصوصی استقبال می کنیم، خاطر نشان کرد: این استان ظرفیت های بسیار زیادی درر زمینه انرژی های تجدیدپذیر دارد که انتظار داریم وزارت نیرو در این خصوص اقدامات ارزنده ای انجام دهد.

وزیر نیرو در سفر یک روزه خود به زاهدان عملیات اجرایی نیروگاه گازی 480 مگاواتی زاهدان را آغاز کرد و قرار است واحد جدید نیروگاه 42 مگاواتی گازی این شهر را به بهره برداری برساند.

بازدید از تصفیه خانه آب زاهدان، طرح دوم خط انتقال آب به زاهدان از زابل و وضعیت آبرسانی به دهستان منزل آب نیز از جمله برنامه های وی در سفر به زاهدان است.

وزیر نیرو در این سفر با استاندار، مجمع نمایندگان و مدیران عامل صنعت آب و برق سیستان و بلوچستان دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری