کد خبر 304172

مرکز فناوری توسعه انرژی در منطقه آزاد انزلی راه اندازی می‌شود

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان منطقه آزاد انزلی با هدف ایجاد و راه‌اندازی مرکز فناوری توسعه انرژی و ساماندهی شرکت‌های دانش بنیان حوزه انرژی در منطقه آزاد انزلی تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این تفاهمنامه به امضای کامبیز مهدی زاده فرساد دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی رسید.

بر اساس این گزارش، ایجاد و راه اندازی مرکز فناوری توسعه انرژی در منطقه آزاد انزلی، راهبری دوره های آموزشی حرفه ای برای تقویت ظرفیت حرفه ای شرکت های دانش بنیان و حمایت از فعالیت انجمن ها و تشکل های مردم نهاد برای ترویج و فرهنگ سازی در حوزه انرژی های تجدید پذیر برخی از اهداف امضای این تفاهم نامه همکاری است.

همچنین بر اساس امضای این تفاهم نامه، همکاری در جذب صنایع 'های تک' مربوط به حوزه انرژی، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های تخصصی حوزه انرژی و محیط زیست در منطقه آزاد انزلی، هم افزایی در تقویت کریدور چین، قزاقستان، ایران جهت انتقال کالاهای انرژی محور تسهیل می شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در این مراسم با اشاره به بازدید خود از منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: مقرر شد سازمان منطقه آزاد انزلی فضایی را برای استقرار شرکت های دانش بنیان در نظر گیرد تا شرکت های فناور به صورت متمرکز در این منطقه به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: بر همین اساس پیشنهاد راه اندازی مرکز نوآوری حوزه انرژی با این سازمان مطرح شد تا علاوه بر ساماندهی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه انرژی شاهد فعالیت آنها در این منطقه باشیم. البته قرار است علاوه بر این شاهد فعالیت شرکت های دانش بنیان حوزه شیلات و کشاورزی در این منطقه باشیم.

مهدی زاده همچنین بیان کرد: بنابراین با انعقاد این تفاهمنامه، ظرفیت های همکاری بسیاری میان ستاد و سازمان ایجاد می شود تا شاهد بهره برداری بیشتر از پتانسیل نیروی متخصص کشور و ایجاد اشتغال در منطقه باشیم. چرا که در این منطقه علاوه بر واردات محصولات شاهد صادرات نیز هستیم.

رضا مسرور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در مراسم امضاء تفاهمنامه با بیان اینکه به زودی شاهد نقش آفرینی بیشتر منطقه آزاد انزلی در اقتصاد ملی کشور خواهیم بود، گفت: امضای این تفاهم نامه و همکاری با معاونت علمی بر فعالیت های منطقه آزاد انزلی تاثیرگذار است چرا که تمام زیرساخت ها برای فعالیت استارتاپ‌ها و شرکت های دانش بنیان در این منطقه فراهم است.

برپایه این گزارش، دبیرخانه ای جهت اجرای تفاهم نامه در ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی راه اندازی می شود تا هدایت و معرفی طرح های فناورانه و پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی از طریق بخش خصوصی، موسسات پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهی و دولتی پیگیری شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر