کد خبر 294789

انگلیس جایگزین آمریکا در کارگروه بازسازی آب سنگین اراک

رئیس سازمان انرژی اتمی:انگلیس جایگزین امریکا در کارگروه بهسازی آب سنگین اراک شد که ایران، امریکا و چین در آن حضور داشتند.

علی اکبر صالحی در حاشیه نماز عید قربان در تهران با بیان اینکه تمامی امور هسته ای به خوبی پیش می رود و هیچ مشکلی وجود ندارد، افزود: علیرغم خروج آمریکا از برجام هیچ مشکلی نه در بحث اکتشاف، نه در بحث تحقیق و توسعه و نه در بحث ساخت نیروگاه های جدید وجود ندارد و فعالیت هایی همچون تولید دارو و ساخت بیمارستان در حال پیگیری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وی با تاکید بر اینکه بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا هیچ تأثیری بر فعالیت های هسته ای ایران نگذاشته گفت: بخش عمده ای از پروژه های ما یا خود اتکا هستند یا با کشوری مثل روسیه در حال انجام است که روس ها نیز به خوبی به تعهداتشان عمل می کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی از پیشرفت نیروگاه دوم بوشهر خبر داد و افزود: در حال حاضر این نیروگاه جلوتر از برنامه پیش می رود و امیدواریم تا شش سال آینده نیروگاه دوم به بهره برداری برسد و دو سال بعد از راه اندازی نیروگاه دوم نیروگاه سوم نیز وارد مدار شود.

صالحی همچنین از غنی سازی عناصرهای جدید در کشور خبر داد و گفت: امروز با کمک روس ها به توانایی غنی سازی عناصر دیگری دست یافته ایم و در زمره معدود کشورهایی هستیم که می توانیم ایزوتوپ های پایدار تولید کنیم و عناصری همچون زنون و تلریوم را غنی سازی کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر