{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 256981

وزیر نیرو که برای افتتاح و آغاز عملیات چند طرح به فارس سفر کرده در استهبان اعلام کرد: در شرایط کم آبی و بحران آب، ‌پساب یکی از منابع مطمئن برای بهره برداری محسوب می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان روز پنجشنبه درمراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر استهبان در 160 کیلومتری شرق شیراز افزود: ‌بنابراین لازم است به صورت ویژه به موضوع بهره برداری و استفاده از پساب ها پرداخته شود.

وی با اشاره به آغاز عملیات طرح تصفیه خانه فاضلاب استهبان گفت:‌ امیدوارم این طرح با استقبال شهروندان عزیز استهبان همراه و موجب رفاه آنان شود.

وزیر نیرو ادامه داد:‌قطعا مردم استهبان از منابع آب سد رودبال بهره ‌مند خواهند شد و تردیدی در این نیست.

اردکانیان بیان کرد:‌بهره برداری از طرح های آبرسانی به دو روستای خانه کت و قشم قاوی هم سرعت خواهد گرفت و تا پایان سال مالی 1397 به پایان خواهد رسید.

وزیر نیرو گفت:‌یکی دیگر از درخواست های اهالی این روستاها و دیگر مردم استهبان، احیای تالاب و دریاچه بختگان است که به آن رسیدگی می شود.

اردکانیان اعلام کرد:‌ 10 درصد جمعیت چهارو نیم میلیونی فارس تحت پوشش فاضلاب هستند که این نسبت از میانگین کشور یعنی 48 درصد ، کمتر است.

عملیات اجرایی طرح تصفیه خانه فاضلاب و خطوط انتقال شهر استهبان پنجشنبه هفدهم اسفند 96 با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو آغاز شد.

محمد علی قلندری مدیرعامل شرکت آبفای فارس در این زمینه گفت:‌این طرح شامل 145 کیلومتر شبکه جمع آوری و 7 کیلومتر خط انتقال است که 68 کیلومتر از شبکه جمع آوری و 7 کیلومتر خط انتقال انجام شده است.

وی ادامه داد:‌تصفیه خانه این طرح نیزدردوسامانه طراحی شده که یک سامانه آن با ظرفیت 3800 مترمکعب در شبانه روز تکمیل و آماده بهره برداری است.

قلندری گفت:‌با بهره برداری از این طرح که با صرف اعتباری بالغ بر 370 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد، شهروندان استهبان از مزایای آن بهره مند خواهند شد و برای بهره برداری آن 18 ماه پیش بینی شده است.

استهبان در 160 کیلومتری شرق شیراز است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو برای افتتاح و بازدید از چند طرح عمرانی آب و برق استان فارس، صبح پنجشنبه هفدهم اسفند 96 برای سفری دوروزه وارد شیراز شد.

بهره ‌برداری از دو طرح آب و برق در استان فارس و آغاز عملیات اجرایی 4 طرح آب‌رسانی و تصفیه فاضلاب از برنامه های سفر وزیر نیرو به استان فارس است.

همچنین با حضور وی پست 400 کیلوولت نیروگاه جهرم به بهره ‌برداری می رسد و عملیات اجرایی بخش سوم آبرسانی از سد رودبال به شهرستان فسا، تصفیه‌ خانه های فاضلاب داراب و سپیدان و تصفیه ‌خانه فاضلاب شهر آباده نیز آغاز می شود.

قراراست وزیر نیرو در سفر خود به شیراز با آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس ملاقات کند و در جلسه استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت آب و برق استان هم شرکت کند.

در این سفر، وزیر نیرو از سدهای هایقر و نرگسی نیز بازدید خواهد کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری