کد خبر 255852

مدیر پیشین دفتر توتال در ایران اعلام کرد

قرارداد توتال با ایران برای توسعه فاز ۱۱پارس جنوبی در جریان است

مدیر پیشین دفتر توتال در ایران گفت: قرارداد توتال با ایران در جریان است و این شرکت راهی برای انتقال نقدینگی به ایران یافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، مدیر پیشین دفتر توتال در ایران، در حاشیه دومین کنگره اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره صنعت حفاری ایران با اشاره به چالش‌های کنونی برای جذب سرمایه‌های خارجی،گفت: ایران باید منعطف‌تر باشد، در توافق، هر دو طرف نیازهایی دارند.

وی افزود: چنین کنگره‌هایی می‌توانند در زمینه شناسایی چالش‌ها مؤثر باشند، اما گفتن این که در آینده اوضاع بهتر می‌شود کافی نیست و لازم است امروز اقدام کنیم تا فردا بهتر شود.

این کارشناس فرانسوی با اشاره به این که ایران بزرگ‌ترین ذخایر گاز جهان را در اختیار دارد، ادامه داد: قرارداد توتال با ایران برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی در قالب کنسرسیومی با مشارکت شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین (CNPCI) و شرکت پتروپارس ایران در جریان است و به نظر می‌رسد این شرکت به توافقی مناسب دست یابد و راهی برای انتقال نقدینگی به ایران یافته است.

فابیانی با اشاره به اکتشاف‌های فزاینده در گاز جهان و دورنمای نه چندان روشن قیمت این کالا به دلیل وجود بازیگران متعدد و رقابت شدید، یادآور شد: ایران در مذاکرات مربوط به پروژه‌های ال‌ان‌جی باید این واقعیت‌ها را در نظر داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر