{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 255666

تازه ترین آمارها نشان می دهد چین همچنان بزرگترین وارد کننده نفت خام در جهان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، به رغم اینکه این کشور رتبه بزرگترین وارد کننده نفت دنیا را دارد تلاش پکن بر این است اتکا به سوخت های فسیلی را کاهش دهد.

دولت چین و شرکت های این کشور در سال های اخیر روی توسعه منابع تجدید پذیر انرژی متمرکز شده اند و از دیگر برنامه های پکن تولید بیشتر خودروهای برقی است.

چین در سال 2017 میلادی در زمینه واردات نفت از آمریکا پیشی گرفت و در رده اول دنیا ایستاد و احتمال می رود این روند تا سال 2020 میلادی حفظ شود.

سازمان ملی انرژی چین در گزارشی آورده است این کشور در سال 2017 میلادی 8 میلیون و 400 هزار بشکه نفت در روز وارد کرده که بیش از 7 میلیون و 900 هزار بشکه نفت وارداتی آمریکا بوده است.

این گزارش می افزاید چین موفق شده است ظرفیت پالایش و همچنین انباشت نفت را در ذخایر راهبردی خود افزایش دهد و برای همین واردات نفت کشور بیشتر شده است.

این گزارش ادامه می دهد در سال 2018 میلادی احتمالا هر بشکه نفت نزدیک به 60 دلار خواهد بود که به این ترتیب رشد واردات چین حول و حوش 10 درصد پیش بینی شده است.

فدراسیون صنایع نفتی چین هم گزارش دیگری منتشر کرده است که بر اساس آن و ارقام اداره کل گمرک، چین در سال 2017 میلادی 420 میلیون تن نفت وارد کرده است که احتمالا با 5 درصد افزایش، امسال به 635 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

چین درصدد است میزان نفت وارداتی از خاورمیانه را کاهش دهد و منابع بزرگ تامین نفت این کشور در سال جاری میلادی روسیه، آمریکا و برزیل خواهند بود.

آمار نشان می دهد چین دستکم 67.4 درصد از نفت مورد نیاز خود را در سال 2017 میلادی وارد کرده است. کارشناسان گفته اند اگر این کشور نتواند منابع جایگزین پیدا کند میزان واردات در سال های پیش رو باز هم افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری