{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 228699

در مراسم معارفه اردکانیان مطرح شد؛

وزیر نیرو گفت:در مسیر رویایی با چالش‌ آب در تلاشیم تا با افزایش مفاهمه و تعامل در سازمان های دولتی، ظرفیت سازی ساختار نیروی انسانی برای اصلاح مصرف و مدیریت تقاضا، به بهره‌برداری بهینه برسیم.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در مراسم  معارفه خود و تودیع چیت چیان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، با تاکید بر ایجاد گفتمان جدید در صنعت آب و برق مبتنی بر مدیریت تقاضا، گفت: آنچه در تحقق این مسیر ناهموار به عنوان ظرفیت اصلی مجموعه شناخته می‌شود وجود سرمایه نیروی انسانی متخصص است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر،وی ادامه داد: در وزارت نیرو امور باید بر اساس تدبیر انجام شود و از آنجایی که آب به عنوان نخستین اولویت کشور مطرح است می توان گفت که این مایع حیاتی نیز به تدبیر نیاز دارد.

این در مقام مسوول با اشاره به اینکه مدیریت تقاضا  دامنه گسترده ای دارد، تصریح کرد: باید با تعامل مناسب با تمامی ذی نفعان در تمامی سطوح برنامه‌های مرتبط با این عرصه را به پیش ببریم که حمایت دولت در این راستا می تواند کمک به سزایی کند. این در حالی است که در مسیر رویایی با چالش‌های آب در تلاش هستیم تا با ارتقای سطح مفاهمه و تعامل در سازمان های دولتی، ظرفیت سازی ساختار نیروی انسانی برای اصلاح مصرف و مدیریت تقاضا، به بهره‌برداری بهینه برسیم.

وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع انرژی اشاره کرد و افزود: ما امروزه در کشور با چالش‌های جدی در بخش کشور همچون رشد مصرف، بالا بودن تلفات شبکه، انباشت بدهی و فرسودگی شبکه توزیع مواجه هستیم. البته براساس برنامه تقدیمی، استفاده از راهکارهای مناسب و بهره‌گیری از توان تمامی فعالان صنعت برق به سمت حل چنین چالش‌های حرکت می کنیم.

به گفته این مقام مسوول باید دستاوردهای دولت بیشتر به سمع و بصر مردم برسد. بنابراین از این پس مجموعه‌های مردم نهاد در تدوین اهداف و برنامه‌های وزارت نیرو دارند. همچنین در این دوره در تلاشیم تا با همکاری نزدیک با سازمان‌های مرتبط به ویژه جهاد کشاورزی و حفاظت از محیط زیست آنچه را که مورد تاکید و توجه دولت بوده است عملیاتی کنیم.

وزیر نیرو در پایان اصلی ترین سرمایه وزارت نیرو را سرمایه نیروی انسانی آن دانست و گفت: در این دوره شایسته گزینی در سرلوحه فعالیت‌های ماست تا بتوانیم از بهترین فرزندان سرزمین خود برای خدمت به مردم کشور در عرصه مهم ارائه آب و برق مطمئن و پایدار بهره ببریم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری