کد خبر 225163

کیفیت بنزین رو به بهبود است

سازمان ملی استاندارد با تاکید بر اینکه کیفیت بنزین در چند سال اخیر همواره رو به بهبود بوده است، درباره سخنان رئیس این سازمان با موضوع شاخص‌های کیفیت بنزین در نشست خبری روز دوشنبه (۱۷ مهرماه)، توضیحاتی ارائه داد.

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست، گفت: کیفیت بنزین در سال‌های اخیر روبه بهبود است، با این حال سازمان ملی استاندارد کنترل‌های دوره‌ای دارد تا روز به‌روز کیفیت بنزین افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شانا، وی با بیان اینکه در کنترل بنزین ۲ عامل گوگرد و بنزن اهمیت بیشتری دارند، افزود: در سال ۹۳ میزان بنزن در کلان‌شهرها ۲/ ۱ درصد بود که باید حداکثر یک درصد باشد، در سال ۹۴ و ۹۵ میزان بنزن یک و در نمونه‌برداری‌های اخیر ۹/ ۰درصد و قابل‌قبول بوده است. پیروزبخت به موضوع گوگردموجود در بنزین نیز اشاره و تصریح کرد: حد مجاز استاندارد ملی گوگرد حداکثر ۵۰ جز در میلیون (ppm) است، در سال ۹۳ میزان گوگرد ۱۰۲ جز در میلیون (ppm)، در سال ۹۴ این میزان ۵۸ و در سال ۹۵ در کلان‌شهرها ۴۸ جز در میلیون (ppm) بوده است. رئیس سازمان ملی استاندارد این آمار را در سال ۹۶ در تهران ۵۸ جز در میلیون (ppm) اعلام کرد که با توجه به میانگین ۲ سال اخیر میزان گوگرد با حد مجاز استاندارد فاصله چندانی ندارد. روابط عمومی سازمان ملی استاندارد با تاکید بر این نکته که کیفیت بنزین در چند سال اخیر همواره رو به بهبود بوده و به منظور جلوگیری از انتشار نادرست اعداد مربوط به شاخص‌های کیفیت بنزین از رسانه‌هایی که اعداد یا واحدهای نادرستی را منتشر کرده‌اند، خواسته است نسبت به اصلاح خبر یادشده و انتشار دوباره آن اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر