{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 184492

احتمال امضای قرارداد نفتی در دیدار دو جانبه وزرای ایران و روسیه در مسکو وجود دارد و در صورت تحقق این امر روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت ایران به شرکتی روسی تحویل داده شده و پول آن به صورت ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد خرید خدمات فنی و مهندسی از روسیه، وصول می شود.

 رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت همتای روس خود در راس هیئتی عالی‌رتبه امروز تهران را به مقصد مسکو ترک می کند. در بین اسامی هیئت همراه رئیس جمهوری، نام «بیژن زنگنه» وزیر نفت ایران نیز به چشم می خورد. وزیر نفت در این سفر به همراه معاون امور بین الملل و بازرگانی خود، دیدار و گفت‌وگویی با وزیر انرژی روسیه خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، پیش از این در تاریخ سوم اسفند ماه سال 95 با حضور «الکساندر نوآک» وزیر انرژی روسیه در تهران و در جریان مذاکره حضوری دو تیم از وزارت نفت ایران و وزارت انرژی روسیه، فروش روزانه 100 هزار بشکه نفت ایران به این کشور به توافق دو طرف رسید و قرار بود ظرف دو هفته آینده (تا نیمه اسفند 95) قرارداد نهایی بین دو طرف امضا شود ولی این مهم محقق نشد.

احتمال امضای قرارداد نفتی در دیدار دو جانبه وزرای دو کشور در مسکو وجود دارد و در صورت تحقق این امر، روزانه 100 هزار بشکه نفت ایران به شرکتی روسی تحویل داده شده و پول آن به صورت 50 درصد نقد و 50 درصد خرید خدمات فنی و مهندسی از روسیه، وصول می شود.

وزیر نفت ایران امضای قرارداد فروش نفت به روسیه را به‌صورت درازمدت بسیار راهبردی و مطلوب دانست و گفت: فروش نفت به یک شرکت روسی و برای خارج از مرزهای روسیه خواهد بود و این موضوع به ما این امکان را می‌دهد که دسترسی راحت‌تری به مشتریان جدید نفتی خود داشته باشیم.

همچنین در حاشیه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به روسیه، تیمی از کارشناسان شرکت ملی نفت ایران اقدام به برگزاری نشستی توجیهی در خصوص قراردادهای جدید نفتی ایران برای مدیران شرکت های نفتی روسیه خواهند کرد.  

«الکساندر نوآک» وزیر انرژی روسیه روز گذشته در حاشیه نشست کمیته نظارت بر کاهش تولید در کویت گفت: ایران قصد دارد روز دوشنبه 27 مارس توضیحاتی در مورد قراردادهای جدید نفتی اش به شرکت های روسی ارائه دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری