{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 184193

تولید ۳۰۰ هزارتن پلی‌اتیلن سبک در سال

کارخانه پتروشیمی کردستان با ۱۴ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی روز شنبه با حضور رییس جمهوری افتتاح شد.

پتروشیمی کردستان پس از گذر موفقیت آمیز از مرحله پیش راه اندازی، همزمان با دومین سفر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری به استان، امروز شنبه به بهره برداری رسد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، آیین بهره برداری از کارخانه پتروشیمی کردستان با حضور رئیس جمهوری و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و جمعی از مسئولان استان برگزار شد.

پتروشیمی کردستان بزرگترین سرمایه گذاری صنعتی درکردستان به شمار می رود و این طرح می تواند در صنعتی شدن و اشتغال جویندگان کار استان، نقش پر رنگی ایفا کند.

ظرفیت اسمی کارخانه پتروشیمی کردستان، تولید 300 هزارتن پلی اتیلن سبک در سال است که در زمینی به مساحت 129 هکتار احداث و بخشی از آن به شهرک تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی اختصاص داده شده است.

این طرح در سال 1383 کلنگ زنی و بیش از 80 درصد منابع مالی آن در دولت تدبیر و امید تامین شده است.

یکی از خصوصیات بارز پتروشیمی کردستان، امکان ایجاد صنایع پایین دستی برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بیشتر است.

این کارخانه در سنندج و در زمین های روستای سرنجیانه و با 14 هزار و140میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی آماده بهره برداری شده است.

رئیس جمهوری همراه با شماری از وزرای کابینه و مقام های عالی رتبه کشوری به سنندج سفر کرده است.

در سفر رئیس جمهوری و هیات همراه به کردستان چند طرح بزرگ صنعتی، کشاورزی، انرژی و عمرانی به ارزش بیش از 27 هزار و 500 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

میزان اشتغال زایی این طرح ها 6 هزار شغل مستقیم است که شامل پنج طرح بزرگ صنعتی از جمله کارخانه های لاستیک بارز کردستان، تولیدی های کنسانتره آهن صبانور و کیمیا معادن سپاهان و کیمیا کاشت اطبا، آبگیری دو سد مخزنی چراغ ویس سقز و سد زیویه کامیاران است.

تکمیل 18.5 کیلومتر از کریدور شمال-جنوب کشور (مسیر سنندج-دیواندره)، تکمیل 30 کیلومتر راه روستایی، تکمیل یک هزار و 170 واحد مسکن مهر، آبرسانی از سد چراغ ویس به شهر سقز، پایان عملیات اجرایی سد قوچم دهگلان، بهره برداری از تصفیه خانه سریش آباد از دیگر طرح هایی است که امروز با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از چهار طرح احداث و افزایش پست های برق استان شامل پست های 63.20 کیلووات بهاران سنندج، نظام آباد قروه، نگل سرآوباد و مریوان، افتتاح هفت طرح مخابراتی در قالب 833 طرح ایجادی و توسعه ای و احداث 100 ایستگاه دیجیتال روستایی صدا و سیما از دیگر برنامه های سفر رئیس جمهور به کردستان است.

آغاز عملیات اجرایی باند دوم گردنه صلوات آباد و محور کامیاران - سروآباد با 760 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده از دیگر برنامه هایی که است در دومین سفر رئیس جمهوری به کردستان برنامه ریزی شده است.

رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید در نخستین سفر خود به کردستان روز یکشنبه چهارم مرداد 1394 مهمان مردم استان بودند.

طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 1395، جمعیت کردستان یک میلیون و 603 هزار و 11 نفر است که از این تعداد 70.8 درصد در مناطق شهری و 29.2 درصد هم در مناطق روستایی استان ساکن هستند.

ارسال نظر

  • درباري
    ۰ ۰

    سلام استخدامي اين پروژه كي اغاز ميشه؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری