{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 177650

وزیر نیرو گفت: نقش سدها به خصوص سد سلمان فارسی در جهرم در کاهش خسارت های جانی در سیل استان فارس موثر بود.

 حمید چیت چیان شنبه شب در هشتمین جلسه ستاد بحران استان فارس با اشاره به اینکه پیش بینی و اقدام به موقع در کاهش خسارت ها تاثیر داشت تاکید کرد: اطلاع رسانی مناسب و پیش بینی درست زمان و میزان بارش باران در استان فارس در کاهش خسارت ها تاثیرگذار بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی ادامه داد: اقدام به موقع در تخلیه برخی از روستا از بروز خسارت جانی جلوگیری کرد و از طرفی نباید از نقش سدها در استان فارس نیزغافل شد که اگر نبود سد سلمان فارسی شاهد خسارت جبران ناپذیری بودیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه طی چند هفته گذشته در کشور شاهد اتفاقات مختلف بودیم یادآور شد: در خوزستان شاهد پدیده بی سابقه هجوم خاک بودیم و دیگر ریزگرد نبود که این خاک ها با رطوبت همراه شد و باعث گردید که توزیع برق با مشکل مواجه شود.

چیت چیان ادامه داد: در گیلان نیز شاهد برف شدید و طوفان با سرعت ۸۰ کیلومتر بودیم که باعث شد کابل های برق یخ بزنند و ۱۶۰۰ دکل برق شکسته و ۲۴۰۰ کیلومتر پارگی خطوط داشتیم.

وی با اشاره به دو نوبت بارندگی بزرگ در کشور نیز گفت: در مرحله اول بارندگی استانها سیستان و بلوچستان و هرمزگان دچار سیلاب شدند و در مرحله دوم نیز استانهای فارس و بوشهر با این مشکل مواجه شدند که البته در کشوری که مشکل اصلی آن خشکسالی است اینگونه بارش ها جای شکر دارد.

وزیرنیرو تصریح کرد: آنچه که در استان فارس با چنین میزان بارش باعث کاستن خسارتها شد هم افزایی و اقدام های به موقع بود که جای تشکر از تمامی مسئولین و رسانه های استان فارس دارد.

چیت چیان تاکید کرد: خسارت جانی در استان فارس نداشتیم و خسارت مادی نیز در مقایسه با بارش این میزان نعمت خداوند ناچیز است.

 وزیر نیرو صبح فردا از مناطق سیل زده استان فارس بازدید خواهد داشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری