کد خبر 176730

بررسی وضعیت شرکت‌های حاضر در مناقصه نفتی ایران

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت با اشاره به تهیه لیست دوم شرکت‌های مورد تایید برای حضور در مناقصه نفتی ایران اظهار کرد: شرکت BP هنوز مدارک خود را ارسال نکرده است.

کریم زبیدی، در مورد ارسال مدارک توسط شرکت‌های بین‌المللی برای حضور در مناقصات نفتی ایران، اظهار کرد: برخی از شرکت‌ها در زمانی که تعیین شده بود مدارک خود را ارسال کردند و یک لیست از آنها تهیه شد، اما از آنجایی که مدارک برخی از این شرکت‌ها کامل نبود از آنها خواسته شد تا مجددا مدارک خود را ارسال کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان این‌که در لیست نخست ۲۹ شرکت تایید صلاحیت شدند در مورد لیست دوم، تصریح کرد: تاکنون چهار شرکت روسی و یک شرکت ژاپنی مدارک خود را ارسال کرده‌اند. البته هنوز زمانی برای اتمام مهلت این شرکت‌ها تعیین نشده است. همچنین زمان دقیق برگزاری مناقصات مشخص نیست.

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت در پاسخ به این سوال که آیا شرکت BP مدارک خود را برای حضور در مناقصات نفتی ارسال کرده است یا خیر، ادامه داد: این شرکت هنوز مدارک خود را ارسال نکرده است. البته مذاکرات و تعامل خود را با ایران قطع نکرده‌اند.

زبیدی به این سوال که چنانچه شرکت BP مدارک خود را برای مناقصه ارسال نکند از حضور در مناقصات نفتی ایران حذف خواهد شد نیز پاسخ داد: شرکت BP شرکت بزرگی است و نمی‌توان آن را به راحتی کنار گذاشت، اما برگزاری مناقصات هم قوانین خاص خود را دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر