{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 174254

وزیر نیرو گفت: ایران افزون بر توانمندی نظامی باید توانمندی اقتصادی نیز کسب کند؛ زیرا امت و انقلاب باید به جایگاهی شایسته برسد که این، در پرتو اقتدار سیاسی- اقتصادی است.

«حمید چیت چیان» عصر چهارشنبه در همایش «گرامیداشت روز بسیج مهندسین صنعتی» که در سالن همایش های وزارت نیرو برگزار شد، افزود: ما باید علم را به عالی ترین قله برسانیم؛ زیرا اگر فعالیت های اقتصادی بر پایه دانش روز دنیا نباشد بهره وری و اثربخشی لازم را نخواهیم داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی اضافه کرد: بسیج رسالت همگانی دارد اما آنچه در شاخه مهندسی بسیج باید در نظر گرفت این است که به بالاترین علوم دست یابیم؛ زیرا اقتدار کشور در گرو دستیابی به علم و فناوری است. 

چیت چیان گفت: روحیه بسیج و کار جهادی الگوی صنعت برق کشور است؛ از این رو، اکنون در صنعت برق از نظر گستردگی شبکه و میزان تولید جزو ١٤ کشور دنیا به شمار می رویم و از لحاظ تجهیزات تولید، انتقال و توزیع در داخل کشور و به همت صنعتگران و پیمانکاران داخلی تولید می شود که البته باید همیشه خود را به علوم روز مجهز کنیم.

وی تاکید کرد وزارت نیرو افزون بر کار فنی و ارایه خدمات در ماهیت یک دستگاه بسیجی است. گستره خدمات این وزارتخانه شامل روستاها و شهرهای سراسر کشور می شود و حتی یک لحظه تعطیلی ندارد.

وزارت نیرو بیش از ٥٢٠ شهید را در جنگ تحمیلی و هنگام انجام ماموریت تقدیم کرده است و بیش از ٢٠ هزار ایثارگر و ١٢٠٠ تن از فرزندان شهیدان در این وزارتخانه فعالیت می کنند. 

همایش گرامیداشت روز بسیج مهندسین صنعتی چهارشنبه با حضور وزیر نیرو، رییس سازمان بسیج و مستضعفین و مقام های لشگری و کشوری در سالن همایش های وزارت نیرو برگزار شد. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری