کد خبر 167489

شرکت‌های شیل آمریکا سرمایه‌گذاری در تولید نفت را افزایش می‌دهند

در حالی که قیمت نفت رو به افزایش گذاشته است انتظار می رود شرکت های نفت شیل آمریکا سرمایه گذاری در اکتشاف و تولید نفت را در سال ۲۰۱۷ افزایش دهند.

به گزارش رویترز، در حالی که افزایش قیمت نفت بانک ها را متقاعد کرده تا برای اولین بار در طی 2 سال گذشته خطوط اعتباری اختصاص داده شده به شرکت های نفتی را تمدید کنند، انتظار می رود شرکت های نفت شیل آمریکا سرمایه گذاری در اکتشاف و تولید نفت را در سال آینده افزایش دهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، این افزایش اعتبار در نظر گرفته شده از سوی بانک ها چندان زیاد نیست اما با توجه به اینکه تولید کنندگان بزرگ نفت جهان قصد دارند تولید خود را در سال 2017 پایین نگه دارند، تولید کنندگان نفت شیل آمریکا به دنبال افزایش سهم خود از بازار هستند تا از قیمت های بالای نفت منتفع شوند و دسترسی بیشتر به سرمایه این کار را آسانتر خواهد کرد.

تحلیلگران موسسه ریموند جونز معتقدند، تولید کنندگان نفت و گاز در آمریکای شمالی سرمایه گذاری در این صنعت را در سال 2017 به میزان 30 درصد افزایش خواهند داد.

تعدادی از تولید کنندگان نفت شیل از جمله شرکت پایونیر نچرال ریسورسز، دیاموندبک انرژی و آی اس پی پرمیان افزایش بودجه و رشد تولید را برای سال آینده پیش بینی کرده اند.

هر شش ماه یکبار، تولید کنندگان نفت و گاز با بانک ها در مورد اعتبارات اختصاص یافته مذاکراتی را انجام می دهند که مبنای این مذاکرات، ارزش ذخایر روی زمین این شرکت هاست. بر اساس آمارهای به دست آمده، در جریان آخرین دور این مذاکرات در فصل پاییز، خطوط اعتباری 34 شرکت به طور متوسط حدود 5 درصد یعنی بیش از 1.3 میلیارد دلار افزایش یافته است.

مجموع اعتبار اختصاص یافته از سوی بانک ها به شرکت های فعال در این صنعت از 28.9 میلیارد دلار در پایان بهار 2016 به 30.3 میلیارد دلار افزایش یافته است.

اعتبارات اختصاص یافته به صنعت نفت گاز در طی 3 دوره شش ماهه گذشته به میزان 40 درصد کاهش یافته بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر