کد خبر 150296

شرط ورود شرکت‌های خارجی به صنعت آب

در گذشته ایران واردکننده بخش اعظمی از تجهیزات آبی از کشورهای دیگر بود اما امروزه تولید بسیاری از محصولات مورد نیاز در حوزه آب در داخل کشور آن هم با کیفیت بالا صورت می گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا جانباز، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، در خصوص ارتقای تولید داخلی در بخش آب گفت: دولت امروز به سمت حمایت از تولیدکننده داخلی مجرب حرکت می‌کند که همین مساله نیز باعث شده که شاهد تکنولوژی‌های بالای صنعت آب باشیم.

وی با بیان این‌که در گذشته پمپ‌ را از کشورهای دیگر وارد می‌کردیم، اما امروزه به کمک تولیدکنندگان داخلی قادر به تولید پمپ‌هایی با کیفیت حتی بالاتر از مدل خارجی آن هستیم، اظهارکرد:توانمندی ایران در تولید تجهیزات و رسیدن به خودکفایی 100 درصدی در حوزه آب بسیار بالا است.

شرط ورود شرکت های خارجی به صنعت آب

به گفته جانباز، شرایط فعلی صنعت آب اقتضا می‌کند که با استفاده از دانش بین‌المللی کیفیت تولید داخل را ارتقاء دهیم که این مساله نیز نیازمند تبادل اطلاعات کشورها است.

وی تصریح کرد: در این میان بخش خصوصی خارجی زمانی در ایران امکان حضور پیدا می‌کند تا با بخش خصوصی داخلی اقدام به ایجاد کنسرسیوم کند که برای این مساله نیز مدل‌های سرمایه‌گذاری گوناگونی در نظر گرفته‌ایم.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که بخش خصوصی داخلی نباید برای ورود بخش خارجی نگران باشد، اظهار کرد: هدف ما حمایت از بخش داخلی و ارتقای کیفیت خدمات داخلی است.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر