{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 148282

=

واگذاری تامین آب به شهرداری‌ها در ایران به دلیل لزوم انتقال در فواصل طولانی یا اشتراک بعضی خطوط انتقال بین چند استان امکان‌پذیر نیست و بر پیچیدگی های این موضوع می افزاید.

حمید چیت چیان امروز (سه شنبه) در حاشیه همایش بین المللی آب ایران در جمع خبرنگاران افزود: واگذاری مسئولیت تامین آب به شهرداری ها در مناطقی از دنیا به انجام رسیده است که از آب فراوان برخوردارند اما این موضوع در ایران با وجود نیاز به انتقال آب در فواصل طولانی یا مشترک بودن بعضی خطوط انتقال بین چند استان امکانپذیر نیست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، چیت چیان اضافه کرد: این گونه مسائل پیش از طرح در رسانه‌ها، باید مورد بحث و تبادل نظر کارشناسی قرار بگیرد که این امر در حال انجام است. با وجود این، اگر تصمیم گیران مصلحت را در سپردن کار به شهرداری ها دیدند، تمکین می کنیم.

وزیر نیرو گفت: بر مبنای اطلاعات متقن داده برداری میدانی این وزارتخانه، بیش از 90 درصد آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود.

وی اضافه کرد: روش های اندازه گیری مورد استفاده در این وزارتخانه، بسیار متنوع است و از داده برداری ماهواره ای تا اندازه گیری های محلی را شامل می شود که همگی یکدیگر را تایید می کنند.

وی یادآوری کرد: وزارت نیرو مرجع تعیین کننده منابع و مصارف آب در کشور است و سایر دستگاه هایی که ادعا دارند اندازه گیری های این وزارتخانه اشتباه است، هیچ اندازه گیری انجام نمی دهند بلکه فقط حدس خود را بیان می‌کنند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اگر در کشت محصولات کشاورزی بسوی کشت گلخانه ایی پیش رویم 90% آب مصرفی کشاورزی حداقل به 30% خواهد رسید.در ضمن اگر آب شرب را از غیر شرب جدا کنیم تقریباً90% در آب مصرفی صرفه جویی خواهیم کرد.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری