{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 146872

مدیرعامل شرکت «لوک اویل» روسیه گفت: نتایج مطالعات اولیه میدان های نفتی آب تیمور و منصوری را در آینده نزدیک به شرکت ملی نفت ایران ارایه می کنیم.

«واگیت آل اکپروف» بعدازظهر دوشنبه و پس از دیدار با وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران اعلام کرد: کارشناسان ما در حال مطالعه اطلاعات این میدان ها هستند و برای بررسی بیشتر در اهواز نیز حاضر می شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از وزارت نفت، وی افزود: با توجه به وسعت زیاد میدان های نفتی ایران و همچنین حجم بالای ذخایر، به طور طبیعی یک شرکت نمی تواند توسعه همه میدان های نفتی را به خود اختصاص دهد؛ به همین دلیل تمرکز ما روی دو میدان یاد شده است تا با سرعت بیشتر و زمان کمتر به نتیجه برسد.

آل اکپروف تاکید کرد زیرساخت های توسعه این میدان ها نیز به طور قطع بررسی می شود و اضافه کرد: افزون بر میدان های آب تیمور و منصوری، این شرکت مطالعه بررسی منطقه خلیج فارس را نیز به عهده دارد که در آینده نزدیک آن را اعلام می کنیم.

وی درباره چگونگی سرمایه گذاری در میدان های نفتی ایران افزود: مطالعه درباره نوع سرمایه گذاری در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت لوک اویل با تایید مطالعه الگوی جدید قراردادهای نفتی ایران گفت: با توجه به وسعت و حجم میدان های نفتی ملاحظاتی برای امضای این قراردادها وجود دارد.

در همین حال، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در دیدار با مدیرعامل لوک اویل گفت: شرکت لوک اویل یادداشت تفاهمی برای توسعه یکی از میدان های نفتی امضا کرده است که امیدواریم هر چه زودتر عملیاتی شود.

بیژن زنگنه ایجاد بنیان همکاری بلندمدت میان شرکت ملی نفت ایران و لوک اویل را خواستار شد.

مدیرعامل لوک اویل نیز گفت: این شرکت به سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران علاقه مند است.

وی افزود: امیدواریم مطالعه 2 میدان نفتی منصوری و آب تیمور منجر به توسعه روابط دو جانبه شود.

بر اساس گزارش ایرنا، میدان نفتی منصوری در استان خوزستان، در فاصله 50 کیلومتری از جنوب شرقی اهواز و 60 کیلومتری شمال خلیج فارس قرار دارد.

این میدان از شمال غربی در همسایگی میدان نفتی اهواز، از غرب با میدان آب تیمور و از شمال شرقی در مجاورت میدان نفتی شادگان قرار دارد.

ظرفیت تولید نفت خام میدان منصوری به طور متوسط 100 هزار بشکه در روز است.

میدان نفتی آب تیمور نیز در فاصله 25 کیلومتری از غرب اهواز، میان میدان نفتی منصوری و میدان نفتی اهواز قرار دارد.

ساختار میدان آب تیمور با عملیات لرزه نگاری در سال 1340 کشف و پس از حفر چاه شماره1 در سال 1346 و اثبات وجود نفت در مخزن بنگستان این میدان، تولید از آن در سال 1370 آغاز شد.

بر مبنای محاسبات اولیه، حداقل نفت درجای میدان نفتی آب تیمور 15 میلیارد بشکه تخمین زده می شود.

تولید کنونی مخزن بنگستان میدان آب تیمور 60 هزار بشکه در روز است. میدان نفتی آب تیمور از میدان های تحت مدیریت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است.

لوک اویل در سال 1991میلادی با ادغام سه شرکت دولتی نفت روسیه، از سوی مدیر عامل کنونی لوک اویل که در آن مقطع وزیر انرژی اتحاد جماهیر شوروی بود، راه اندازی شد.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری