کد خبر 138648

توسعه نیافتگی صنایع پایین دستی پتروشیمی، خام فروشی را به همراه داشت

بخش خصوصی آماده همکاری بیشتر برای توسعه صنعت پتروشیمی ایران است.

به گزارش اقتصاد آنلاین،  عادل نژاد سلیم، مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس با بیان این مطلب اظهار کرد: توسعه متوازن صنعت پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش از اولویتهای طرحهای توسعه ای صنعت پتروشیمی است و در این مسیر بخش خصوصی می تواند بیش از گذشته نقش آفرین باشد.

وی، لزوم تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی را مورد اشاره قرار داد و با اعلام آمادگی هلدینگ خلیج فارس در این مسیر گفت: برای توسعه هر صنعتی، باید حرکت در مسیر تکمیل زنجیره ارزش آن صنعت مورد توجه ویژه قرار گیرد که در صنعت پتروشیمی با عزمی ملی می توان این هدف را در بازه زمانی کوتاه مدت محقق کرد.

نژاد سلیم ادامه داد: تحقق و ایجاد تعامل موثر برای هم افزایی و افزایش توان رقابتی در استفاده از ابزار و فرصتهای بازار داخلی به عنوان سکوی پرتاب به بازارهای جهانی با تکمیل زنجیره ارزش محقق خواهد شد و توسعه صنعت پتروشیمی ایران باید افزون بر بخشهای بالادستی در صنایع تکمیلی نیز با برنامه ریزی محقق شود.

مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس با بیان این که توسعه نیافتگی صنایع پایین دستی در صنایع مختلف کشور از جمله پتروشیمی افزایش خام فروشی را به همراه داشته است، گفت: در تلاش هستیم تا همگام با دیگر بخشها، خام فروشی را به حداقل برسانیم.

وی با بیان این که توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی از طریق تکمیل زنجیره ارزش محصولات تولید شده در صنایع بالا‌دستی یکی از مهمترین راهبردهای جلو‌گیری از خام فروشی در بخش نفت و گاز است، افزود: باید از بخش خصوصی برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی حمایت کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری