کد خبر 531582

یک مقام مسئول تشریح کرد؛

شرط بازگشایی تالارهای پذیرایی البرز

رییس اتاق اصناف البرز از بازگشایی تالارهای پذیرایی با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در این استان خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بهروز حصاری اظهار داشت که در پی مکاتبات و پیگیری‌های مستمر اتاق اصناف ایران مبنی بر بازگشایی وفعالیت دوباره تالارها  با کمیته امنیتی ، اجتماعی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مقرر شد که تالارهای پذیرایی مشروط بر رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و نظارت دقیق بر اجرای ضوابط و دستورالعمل‌ها فعالیت خود را از سر بگیرند .

وی اضافه کرد: مقرر شد در فضای باز تالارها با در نظر گرفتن فاصله سه متر برای هر صندلی و تامین فضای هشت مترمربع برای هرنفر ،حداکثر با ۳۰درصد  ظرفیت فعالیت و پذیرش مشتری برای خدمات صورت پذیرد. 

حصاری افزود: همچنین در خصوص فضای بسته و مسقف تالارها(سالن) علاوه بر الزام رعایت دستورالعمل‌ها اعلام شده در فضای باز، رعایت محدودیت پذیرش مشتری در شهرهای قرمز حداکثر تا ۱۵ نفر ، نارنجی ۲۰نفر، زرد ۳۰ نفر و در شهر ها با شرایط آبی تا ۵۰ نفر لازم‌ و ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: اصول پروتکل بهداشتی باید از سوی متصدی تالار و مشتریان برای پیشگیری از شیوع مجدد بیماری کرونا  مورد توجه قرار گیرد .

وی یادآورشد که با صاحبان تالارهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند به شدت برخورد می شود.

اکنون بیش از ۴۰۰ تالار در استان البرز فعالیت می کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر