کد خبر 510351

عضو شورای اسلامی شهر کرج؛

بودجه سال۱۴۰۰ کرج با ۴۴۴۱میلیارد تومان بسته شد

رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج از تصویب بودجه ۴۴۴۱ میلیارد تومانی شهرداری برای سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عباس زارع روز سه شنبه ۱۲ اسفند در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این بودجه با محوریت هشت چشم انداز به تصویب رسیده، اظهار کرد: در دویست و سی و هفتمین نشست رسمی شورای شهر کرج لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری به مبلغ ۱۷۵۲ میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری شهر و ۲ هزار و ۶۸۹ میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان نیز برای هزینه‌های عمرانی با رای اکثریت اعضا مصوب و پس از تایید هیات تطبیق مصوبات فرمانداری به شهرداری ابلاغ خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: سال آینده، ۳۹ درصد منابع و اعتبارات صرف هزینه‌های جاری و ۶۱ درصد نیز صرف پروژه‌های توسعه و عمرانی شهر کرج خواهد شد.

وی ادامه داد: از مجموع ۴۴۴۱ میلیارد تومان، مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان مربوط به اوراق مشارکت و قریب به ۳۵۰۰ میلیارد تومان هم درآمد مستقیم شهرداری کرج در سال آینده است.

رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: در زمان بررسی هزینه‌های جاری شهرداری برای سال ۱۴۰۰ تنها موضوعی که موجب افزایش هزینه‌های جاری شهرداری کرج شد موضوع ابلاغیه دولت در خصوص افزایش حقوق و دستمزد بود که تمام موارد به صورت انقباضی دیده شده است.

وی ادامه داد: در حوزه توسعه شهری، نگاه بودجه  بر مبنای برنامه راهبردی پنج ساله پیش بینی شده است که در این راستا هشت چشم انداز  فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، مالی، کالبدی، حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری در حوزه‌های مختلف مصوب شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر