ممکن است پرداخت یارانه ها دارای خطا باشد

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۴۰۱/۲/۲۰ ساعت ۲۳:۰۱

مسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس تحلیل ها و محاسبات پرداخت یارانه‌ها انجام شده است که ممکن است درصدی خطا داشته باشد.

جزییات طرح کالابرگ الکترونیکی 

میرکاظمی افزود: با کارت بانکی یارانه شارژ خواهد شد و محدود به خرید کالاهای اساسی خواهد بود.

اصلاح پایه پولی با عرضه ارز نیمایی

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت:پرداخت کمک معیشتی (۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان) مازاد بر یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در این ماه بوده و کسری صورت نگرفته است.

وی افزود: پرداخت ارز نیمایی به تجار به معنای جمع کردن ریال است بنابراین پایه پولی بهبود پیدا می‌کند.

میرکاظمی تاکید کرد: طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ کلیه درآمدهای ارزی کشور باید به نرخ نیمایی فروخته شود و چیزی بنام ارز ۴ و ۲۰۰ تومانی وجود ندارد.

فعلا قیمت نان تغییر نمی‌کند

مسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: برای دارو و نان تمام دهک‌ها برابر هستند؛ مبلغی هم که به عنوان یارانه واریز شده است ارتباطی به نان و دارو ندارد. نانوایی‌ها تا اطلاع ثانوی به همان شکل قبل کار خواهند کرد.

دولت به دنبال درآمدزایی از اصلاح نظام یارانه نیست 

رییس سازمان برنامه و بودجه ضمن بیان اینکه دولت به دنبال درآمدزایی نیست، افزود: سال های قبل ۸ تا ۱۰ میلیارد دلار صرف کالاهای اساسی می شد و امروز میزان یارانه ای که توزیع می شود بالای ۲۰ میلیارد دلار است.

میرکاظمی ادامه داد: هدف صرفا حمایت از مردم و گذشتن از بحران غذایی است و اینکه به سمت تولید بیشتر برویم چون با ارز ۴۲۰۰ تومانی تولید اقتصادی نیست.

وی خاطرنشان کرد: اکنون دولت بیش از چیزی که از محل تبصره ۱۴ به دست می آید، منابع در اختیار سازمان هدفمندسازی قرار می دهد. دولت  دو برابر سنوات قبل از دهک های جامعه حمایت می کند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۱

    پس چرا ازم ۱۴۵۰۰۰۰ کم کردین؟

  • رسین
    ۲ ۱

    من ماهه پیش یارانه مو جدا کردم الان هیچی برامون واریز نشده میشه بگید چرا؟؟؟؟

پربازدیدترین ویدیو ها