کد خبر 532155

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

پرداخت یارانه ۱۷۲هزار تومانی به خانواده‌‎های ۴نفره؛ فردا

یارانه معیشتی فردا به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ آذر ماه سال98 بود که دولت پس از افزایش قیمت بنزین تصمیم گرفت درآمدی که از این افزایش قیمت حاصل می‌شود را به صورت کمک‌های نقدی به مردم پرداخت کند؛ این یارانه، یارانه معیشتی نام گرفت و دقیقا مانند افزایش قیمت بنزین، یک تصمیم کاملا ناگهانی بود.

از همان ابتدای امر گمانه‌زنی‌هایی در خصوص ادغام یارانه نقد با یارانه معیشتی زده می‌شد که مجلس آن را منتفی اعلام کرد و همچنان این دو یارانه به صورت جدا از یکدیگر واریز می‌شود. یارانه معیشتی در هفته دوم و یارانه نقدی در هفته سوم ماه.

اکنون نزدیک به یک سال و نیم است که این یارانه هر ماهه و به صورت مداوم بدون تغییر رقم به حساب خانوارها واریز می‌شود و نوزدهمین مرحله آن نیز تا کمتر از 48ساعت دیگر واریز خواهد شد.

زمان دقیق واریز یارانه معیشتی خرداد ماه

نوزدهمین مرحله از یارانه معیشتی خرداد ماه در روز دوشنبه ساعت24 به مشمولان آن پرداخت خواهد شد و همه کسانی که تاکنون این یارانه را دریافت کرده بودند، می‌توانند اقدام به برداشت آن کنند.

مبلغ یارانه معیشتی خرداد چه قدر است؟

رقم یارانه معیشتی خرداد ماه نیز مانند سایر ماه‌های گذشته هیچ تغییری نداشته و خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت خواهند کرد.

کسر قسط کرونا از یارانه معیشتی خرداد

البته لازم به ذکر است که ششمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوار‌هایی که این وام را دریافت کرده‌اند از یارانه معیشتی خرداد ماه کسر خواهد شد و یارانه این افراد با کسر قسط کرونا واریز می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مهدی رشیدی ن ه
  ۱ ۰

  🖓🖓🖓🖓🖓🖓

 • امیدنظری
  ۲ ۱

  سلام واقعا فردامیتونیم باگرفتن این معیشت باخانواده توارزونترین رستوران بریم شام بخوریم یابتونیم یک کیلوگوشت بخریم ...باورم نمیشه منواین همه خوشبختی محاله...

 • حمیرا
  ۰ ۰

  چرامبلغ یارانه روزیادنمیکنیییییییییییییین😢😢😢