کد خبر 515270

رییس سازمان برنامه بودجه کشور؛

حقوق کارمندان و بازنشستگان ۵۰درصد افزایش یافت/ با کمترین وابستگی به نفت کشور را اداره کردیم

نوبخت از افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان خبر داد و گفت: برای برخی از بازنشستگان، حقوق و دستمزد بالغ بر ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه درباره جزئیات اداره کشور در سال ۹۹ گفت: البته از اینکه آنچه تقدیم کارمندان دولت کرده‌ایم ناکافی بوده شرمنده‌ایم اما همان مقدار ناکافی هم نسبت به سال گذشته پنجاه درصد افزایش داشته است حتی برای برخی از بازنشستگان عزیز بیش از پنجاه درصد افزایش را دریافت کرده‌اند.

وی درباره پرداخت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی‌الحساب در آخرین ساعات ۲۹ اسفند، گفت: بر اساس قولی که به بازنشستگان در زمینه آغاز مرحله بعدی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در اسفندماه ۱۳۹۹ داده بودیم، این پرداخت انجام شد؛ ضمن اینکه در مردادماه سال گذشته نیز، کاری را برای همسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی و در مهرماه هم برای بازنشستگان کشوری و لشگری انجام شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه صندوق تامین اجتماعی خارج از دولت و دو صندوق دیگر در داخل دولت هستند، گفت: با توجه به تفاوتی که در پرداخت‌های این دو مجموعه صندوق رخ داد، بعد از اینکه متوجه شدیم، به یک توافقی رسیدیم و به بازنشستگان تامین اجتماعی هم قول دادیم که در اسفندماه این مرحله دوم همسان سازی را آغاز می‌کنیم و به همین جهت، این مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از اعضای این صندوق واریز شد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ هم باز رقم‌هایی در جهت همسان سازی حقوق‌ها برای این عزیزان اضافه خواهیم کرد.

نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد تغییرات و تحولات مهم کشور و شعار کلیدی و مهم انتخاب شده برای این سال، گفت: این صرفاً یک نام و اسم نیست که از سوی مقام معظم رهبری برای سال جاری بیان شده؛ بلکه یک راهبرد است؛ به این معنا که کشور برای اینکه کشور بتواند بر پایه ظرفیت‌های خودش عمل کند و حتی اگر نفت را از اقتصاد ما جدا کند، برای اینکه کشور و اقتصادمان بتواند رشد داشته باشد، راهی جز تولید ندارد.

رییس سازمان برنامه بودجه کشور ادامه داد: سال گذشته پس از آنکه مقام معظم رهبری شعار و نام سال را مطرح کردند، ما در روز دوم فروردین ما جلسه برنامه‌ریزی را برای جهش تولید را برگزار کردیم و در حال حاضر هر استان یک برنامه برای جهش تولید دارد و مشخص کرده‌ایم که در استان چه طرح‌های تولیدی وجود دارد و ظرفیت‌های خالی آنها چیست.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم حرکتی به این ستادها بدهیم و با مبالغی سرمایه گذاری، بتوانند کار را شروع کنند؛ اتفاق مهمی رخ داده، چرا که اگر بنابراین باشد که کاری از صفر شروع شود، اینقدر زمان خواهد برد که به جهش نمی‌رسند؛ اما اگر بتوانیم با یک حرکت کوچک، طرح‌های موجودی که در مراحل پایانی هستند را تکمیل و وارد چرخه تولید کنیم، ناگهان مقدار زیادی از تولیدات وارد چرخه اقتصادمان می‌شود.

نوبخت افزود: به همین جهت مقام معظم رهبری به درستی بر این کار شروع شده تاکید کردند، کاری که نه از سال گذشته آغاز شده بلکه از سال‌های پیش سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ما توجه به افزایش تولید بوده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه معتقد است، آنچه که از سوی مقام معظم رهبری بیان شد یک نیاز کشور است و تردید نداشته باشید اتفاقی که این رویکرد رقم می‌زند مبنی بر اینکه ما از یک سو پشتیبانی کنیم و از سوی دیگر موانع موجود تولید را رفع کنیم پول چندانی نیاز ندارد بلکه مدیریت نیاز دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با تکیه بر دستاوردهایمان در مقاومت و مدیریت در قبال سخت‌ترین جنگ اقتصادی و تحریمی که علیه ما رخ داد و مدیریت کرونا، می‌توانیم در سال ۱۴۰۰ وضعیت بهتری را شاهد باشیم گفت: ما در سومین سالی است که نه در تحریم بلکه در محاصره اقتصادی به سر می‌بریم اگرچه باید بدانند که ما راه‌های دور زدن تحریم را بلدیم و بخشی از آن را هم انجام داده‌ایم.

نوبخت گفت: از نظر تحریم کنندگان، نه اجازه دادند نفت بفروشیم و فراتر از آن، در سیستم بانکداری دنیا اجازه جابجایی ارز را هم نداشتیم در حالی که کشوری هستیم که نیاز داریم در سال چند ده میلیارد دلار واردات و صادرات داشته باشیم و اگر سیستم بانکی را بر روی این کار بسته شود در واقع بخش غیر نفتی ما را هم بسته‌اند که از این کار هم مضایقه نکردند.

وی ادامه داد: ما به رغم وجود همه این شرایط، با کمترین وابستگی به نفت که از نظر آنها اجباری بود و از نظر ما هم یک نوع اجبار خیرخواهانه برای کشور، توانستیم کشور را در سال گذشته اداره کنیم. ممکن است عده‌ای بپرسند که چطور اداره شد که در جواب باید به این نکته اشاره کنم که همین که در آخرین روز سال کارمندی نیست که ادعا کند به او گفته‌ایم به دلیل مشکلات اقتصادی پنجاه درصد حقوقش به او پرداخته شده است یعنی اداره شده است. در حالی که حتی در کشورهای اروپایی مانند یونان اتفاقاتی را در گذشته شاهد بوده‌ایم. البته از اینکه آنچه تقدیم کارمندان دولت کرده‌ایم ناکافی بوده شرمنده‌ایم اما همان مقدار ناکافی هم نسبت به سال گذشته پنجاه درصد افزایش داشته است حتی برای برخی از بازنشستگان عزیز بیش از پنجاه درصد افزایش را دریافت کرده‌اند و بدهی‌مان به جانبازان و ایثارگران هم پرداخت کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: بدهی‌مان بابت گندم را به کشاورزان هم پرداخت کرده‌ایم و در همین شرایط تحریمی، بیش از هشتاد هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی را مورد بهره برداری قرار دادیم.

نوبخت تاکید کرد: اگرچه تاکید می‌کنم که بابت مسائلی همچون تورم و افزایش قیمت‌ها و یا کمیاب شدن برخی از اقلام شرمنده مردم هستیم؛ اما به هر حال دشمنی که فکر می‌کرد ما چهلمین سال انقلابمان را نتوانیم جشن بگیریم، شکست خورد و حتی رژیم جدید امریکا هم قبول کرده که این فشار حداکثری شکست خورده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  به برخی بازنشستگان کشوری دستگاهها هیچی اصافه نشد واصلا حقوقشان همسانسازی نشد چرابین رزمنده تفاوت قایل میشود کجای این دلالت است که باید رزمندگانی که سال ۹۶به بعدبازنشسته شده ویامیشوند‌ک مقطع تحصیلی بالاتر شاملشان بشوداما بازنشستگان قبل ازسال ۹۶ یعنی سالهای ۹۵و۹۶و۹۳و۹۲ و...یک مقطع تحصیلی مشمولشان نشود چرا بی عدالتی وفرق وتبعیص وتفاوت بین افراد جامعه قایل میشوید

 • ناشناس
  ۴ ۴

  کدام یک میلیون و دویست هزار تومن به ما که بازنشسته تامین اجتماعی هستیم شش صد هزار تومن واریز شده هی میگن یک میلیون و دویست هزار تومن بسه چقدر دروغ به مردم دروغ میگد

 • حسن
  ۱ ۹

  آقای نوبخت خدا قوت خسته نباشی دکتر پپس ما بازنشتگان مظلوم نفت چی ماهیچ کس رو نداریم که از ما حمایت کنه ۹۸٪ ما زیر۸ میلیون میگیریم تو خدا یه فکری به حال ماکن من آماده خودکشی هستم هم مستاجرم وهم فرزند در خانه دارم

  • ناشناس
   ۲ ۲

   من چی بگم که دو و سیصد دریافتی دارم

  • مسعود
   ۰ ۱

   بالای 4تومن گرفتی خیلی خوب گرفتی

 • علی
  ۲ ۱۰

  کشوری هم که هیچی. خدا شانس بده به تامین اجتماعیها

  • ناشناس
   ۴ ۲

   این همه ب کشوری ولشکری اضافه کردند ماچیزی نگفتیم حالا چسثنار ب تامین اجتماعی اضافه کردند تو صدات در اومد
   ، چقد حســــــــــــــــــــــــــــــود

 • بازنشسته تامین اجتماعی
  ۷ ۱

  سلام آقای نوبخت مگر اول نمی دانستتید چه بلای سر بازنشسته های تامین اجتماعی آورده بودید اگر صداشون درنمی اومد سرتون رازیر برف مخفی می کردید واقعا زدن حرفها خیلی شرم آوره گفته بودید نمی دانستیم بعدا اصلاح کردیم.... خودتونید

 • ناشناس
  ۱ ۱

  لطفا اقای نوبخت از اول فروردین همسانسازی کنید نزارید چند ماه ک از سال رفت یادتون بیفته ک ی قولهایی ب بازنشسته های تامین اجتمایی داده این ممنون

 • زرگر
  ۱ ۲

  فساد کمر مملکت را خرد می کند که متاسفانه حریف این غول داخلی نشدید

 • بازنشسته تامین اجتماعی
  ۲ ۱

  باسلام، چه همسان سازی در مرداد ماه برا بازنشستگان تامین اجتماعی صورت گرفت؟ یه متناسب سازی نصف و نیمه انجام شد که به مستمری بگیران و ازکارافتادگان کلی فقط 200تا 300 هزار تومان اضافه شد. خداکنه در فرمول همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به فکر مستمری بگیران و ازکارافتادگان کلی هم باشند که فقط حداقل حقوق 2میلیون و200 هزار تومن دریافتی داریم. گناه ازکارافتادگان چیه که نتونستن 30سال کامل کار کنن، در یک حادثه کاری یا نقص عضو شدیدن یا مثل بنده ضایعه نخاعی و معلولیت شدید... خواهشا به گوش مسئولین برسونید که در همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به فکر ما ازکارافتادگان کلی ناشی از حوادث کار هم باشند، با2میلیون و 200 هزار تومان فقط 10 روز میشه زندگی کرد.

 • ناشناس
  ۳ ۱

  با۱۲۰۰ کلاه گشادی سر بازنشسته تامین اجتماعی گذاشتی تفاوت سال ۹۹ مبالغ ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان میباشد بی انصاف

 • سعید
  ۰ ۴

  اقای نوبخت شما مسائل ریز نمی بینی بعضی سه میلیون به حقوقشون اضافه شده بعضی یک میلیون طرف خونه و بازنشسته حقوق از کسی مشغول کاره حقوق بیشتر خواهشمندم تجدید نظر بکن روی حقوق کارمندان دولت یک همسان سازی از طریق مدرک تحصیلی سابقه تجربه مسئولیت کلیه ادارات انجام گیرد نه یک اداره با اداره دیگر فرق داره چرا یک دیپلم با دیپلم دیگر در دو اداره حقوقشون زمین تا آسمان فرق داره بی سواد ابتدایی راهنمایی دیپلم فوق دیپلم لیسانس کلیه ادارات شبیه هم باشه چرا این همه بی عدالتی بی داد می کنه واقعا متاسفم یک ادعا می کنه بااین مسئولیت بزرگ ولی نمی توان یک کار کوچک حل کند بخدا به نظر من این یک کار ساده از کلیه ادارات کار گزینی استانها بخواند طبق مدرک طبق تجربه و طبق مسئولیت همه احکام ادارات را همسان سازی کنند هر اداره سلیقه و نظرش به یک شکل است استدعا دارم نمایندگان دولت قوه قضایه یک فکر اساسی برای این کارمندان انجام بدن

 • کامران
  ۲ ۱

  انگارازجیب خودش داده لشگری وکشوری دادی تامین اجتماعی راچرانصف بقیه اضافه کردی تازه منت هم میزاری توبچه بودی کارگرااخرسال سودسهام هم میگرفتن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  رزمندگان معسرچراافزایش نشدمجلس تصویب کردحمایت کنیدرزمندگان دفاع مقدس

 • ناشناس
  ۳ ۱

  آخه برای کشوریها ۵۰درصد افزایش دادی باز با اجتماعیها دوباره برای کشوریها قراره افزایش بدی ولی برای ما۲۶درصد برای کشوریها میشه ۷۵ درصد . . ولی منتشو سرما میزاری ولی برای آنها شرمنده ای!!!

 • یوسف
  ۰ ۲

  خیلی ممنون از این اداره کردنتون خودت مشکل نداری فکر میکنید همه مثل جنابعالی زندگی میکنند

 • سیداحمد
  ۰ ۰

  باتشکرازجناب اقای نوبخت ازشمامیخواهیم بازنشستگان تامین اجتماعی رادریابید

 • رضا
  ۲ ۱

  دراین مدت چقدر اسکناس چاپ کرده اید،هنوز کارکنان بدون افزایش ،حقوق سال ۹۰ را دریافت نمیکنند،خودم سال ۹۰ مبلغ ۱میلیون حقوق داشتم که حدود۱۰۰۰دلار میشد الان کی ۲۵میلیون دریافتی دارم ؟؟

 • ناشتاس
  ۰ ۰

  سلام چناب اقای دکتر نوبخت من بازنشته کشور هستم با بیست سال سابقه حقوق ام الان دو و شسصد هست چقدر به حقوقم اًاصافه خواهد شد در تبریر کانون بازنشسته گان درست عمل نمیکند مثل اینکه سهم پدرس را میدهد خواهشمندم مرا راهنمایی فرمایند از زحمات شبانه روزی شما تشکر مینمایم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  همش دروغ می گن بازنشستگان محترم کشوری تامین اجتماعی لشکری همش دروغ می گن
  دولت ورشکسته. دشمن بازنشسته

 • ناشناس
  ۱ ۰

  حقوق مستمری بگیران چی چقدر زیادشدبا۲میلیون ۴۰۰ت مساجرنمیشه دکتررفت چرای فکری به حال مانمکنید

 • ناشناس
  ۱ ۱

  همه اش دروغ

 • مج
  ۱ ۰

  خیلی زحمت کشیدید سالها ندادید حالا هنر کردید وچند صدم طلب مردمو دادی دهنر کردید

  • علی
   ۰ ۰

   چه همسان سازی، اگرراست می گویید15000000ریال اضافه شده پارسال رابدهید، برتی هرماه15000000ربال نا کل سال12000000ریال

 • ناشناس
  ۰ ۱

  پس حقوق وظیفه بگیران چی اضافه نمیکنین آقای نوبخت ماهم خیلی مشگل داریم به داد ماهم برسین حقوق تامین اجتماعی ۴ملیون وظیفه بگیر ۲۴۰۰با کی گرانی کایه خونه ۸۰۰ میدم بخدا سخت زندگی من ی زنم درامدم فقط این حقوق برام سخت بااین رقم حقوق

 • ناشناس
  ۳ ۰

  یا ابوالفضل..... امسال دگ چ خابی دیدین برامون.... خدا شاهد پراید 300 میلیون میشه

 • ناصر
  ۲ ۰

  دست آقای نوبخت درد نکنه که از درآمد پنبه هاشون حقوق میدن چرا افزایش 200 درصدی
  قیمت بعضی کالاها رو بیاد نمیارن

 • محمد کرمی
  ۲ ۱

  به خدا قسمتون میدم که حقوق بازنشسته با ۳۰سال سابقه را به بالای ۶میلیون برسونید من هیچ مالی ندارم و سه فرزند خردسال دارم و ورشکستگی مالی دارم و هنوز هم که هنوزه اجاره نشینم انصاف نیست من و امثال من با این سن با سختی درس خواندن حالا حقوق من کارمند باید با شرمندگی باشه؟!
  لطفاً ای مقامات، به دادمان برسید رحم کنید من نمیتونم تحمل کنم. خداوند همراهتون باشه برای هر کس که به فکرمون باشه دعای خیر میکنم از ته دلم.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بازنشستگان عزیزاز خودتان بگویید نه به حقوق همکاران خوداعتراص کنید من بازنشسته قبل ۹۶ هستم بامدرک کارشناسی نزدیک ۵ میگیرم فکرنکنید حقوق ما بیشتر از شماست اینها هرچه اضافه کنند با حقوق اونی که بیشتر بالا ترمیده الان کم کم کلیه بازنشستگان باید کمتراز ده تومان نگیرن ماهم مثل خودشان که هزارو یک راه درآمد دارن وباز چپاول میکنن انسانیم وحقمان است پول پدرشان که نیست وظیفه دارند به همه حقشان را بدهندبازنشسته کشوری سعی کنید به جان هم نیفتیم چون از واقعیتها دورمیشویم

 • م
  ۲ ۱

  راست میگید حقوقها را پرداخت کردید به چه قیمتی دست کردی تو جیب فقرا دزدی کردید تا بتونید حقوق پرداخت کنید نابود کردید ملت بیچاره ای را که مثل خودتون بیت آمال دستش نبود کاشکی حرف نمی زدید من کمی در حدسی صد تومان میشد بیست تا پراید بخرم ولی حالا دوتا پراید میشد جمشکنید خدایی

 • ناشناس
  ۱ ۱

  سلام خواهشادیگه وعده ندهد فقط انجام این فرمایشات مشکلات راحل میکند ضمن اینکه آمار اصلا بدرد مانمیخوره چون چونکه وسیله واقعیت سنجی دست مردم نیست فقط سکوت ملت بخاطر نجابت مل ته نه گول خوردن

 • ناشناس
  ۱ ۲

  سلام .دست شما درد نکند .ولی اگر حقوق بازنشسته ها ۵۰ درصد اضافه گشته ، قیمتها چندین برابر شده .خدا رحم کند .

 • ناشناس
  ۲ ۱

  آفرین صد آفرین هزار و سیصد آفرین

 • مهدی
  ۰ ۰

  حقوق ۵۰ درصد اضافه شد عوضش همه چیز ۳۰۰ درصد گرون شد.شما حرف نزنی سنگین تری.صبر مردم لبریز شده از حکومتداری افراد نالایق

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ۵۰درصد اگه راست باشه خوبه

 • دریانی
  ۰ ۰

  لشکری وکشوریهاهم که به چندل غازامسال به تامین اجتماعیها اضافه شد اعتراض دارن دعا کنن به صندوق تامین اجتماعی چون دولت ازاین صندوق برمی دارد وبه آنها میده(چون دولت به این صندوق خداد تمن بده کارت.حالا بگذریم که مال سالهای قبل ونداده

 • مهدی
  ۰ ۰

  درآمدهنگفتی ازقبال بورس وبالا بردن ارز و چاپ پول بی پشتوانه و حذف ارزیارانه ای و... بدست آورده وفقط آمدید حقوق کارمندان دولت بازنشسته های کشوری و لشکری اضافه کردیدو بازنشسته های تامین اجتماعی را رها کرده اید وتادوسال دیگر بایستی ۹۰درصدبودجه صرف حقوق شود وقشربیکار و بقیه مردم دیگرهیچ۰۰۰۰

 • محمد
  ۰ ۰

  سلام اقای شمای انقدر دروغ میگی که دروغ گفتن شما از زمان هاشمی شروع شده تا الان توروی ملت نگاه میکنید ودروغ به این راحتی میگید شما مگه وجدان ندارید بخدا بس کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای نوبخت یکمی هم به فکر سرایداران مدرسه هم باشید ۱۰ سال سابقه دومیلیون چهارصد حقوقمه .اسممون سرایدار خداشاهده بزور با ابن گرونی زندگیمون میچرخه .توروخدا یکمی به فکر ماها هم باشید دیگه شرمنده بچه هاشدیم.

 • اسماعیل
  ۰ ۰

  من در تعجبم چطور 50 در صد به گفته اینها اضاف شده ومن که حقوق بگیر لشگریم هنوز که هنوزه دریافتیم به 4 ملیون نرسیده به ان خداوندی که همه قبولش داریم. ایا این همان همسان سازی بود که میگفتن شما مثل شاغلین حقوق میگیریدویا درستش بگیم 90 در صد حقوق انها به شما تعلق. میگیره.پس کو با این همه گرانی وتورم بدبختر شدیم وهیچ فرقی نکردیم.وقتی زیر 10 ملیون فقر حساب میشه چطور من باید با نزدیک به 4 ملیون زندگی کنم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هر روز یه خبر تکراری ؟!
  با اینکار خوانندگان رو از دست میدید.1246 مطلب فقط برای بازنشستگان زیر سرچ گوگل دیدیم که هیچ کدوم راست نیست. فقط به فکر گرعتن آگهی هستید.

 • مرد جنگل
  ۰ ۰

  تمام نقشه ات اینه کاندیدای ریاست جمهوری بشی ... دیگه گذشت ... مردم کاملا تو رو با دروغهات شناختند ... نوبخت دو تابعیتیخارج نشین

 • حسین نصیری فر
  ۰ ۰

  سلام من مستمری بگیرم معلولیت ذهنی جسمی دارم نه یک میلیون و دویست هزار تومان برام واریز شده و نه مستمری دوبرا