کد خبر 511944

یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

سه مصوبه مجلس برای عادلانه شدن حقوق‌ها

نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا گفت: کسانی که در سال۱۴۰۰ تا ۱۰میلیون تومان حقوق می‌گیرند ۲۵ درصد به حقوق آن‌ها اضافه می‌شود و کسانی که بیشتر از این میزان حقوق می‌گیرند، افزایش حقوق آنها در سال آینده صرفاً دو و نیم میلیون تومان است.

به گزارش اقتصادآنلاین،  مهدی عسگری در توییتی در خصوص افزایش حقوق و دستمزد در سال ۱۴۰۰ نوشت:

«سه مصوبه مجلس برای عادلانه‌تر شدن حقوق‌ها:

۱. حقوق‌های زیر ۱۰ میلیون تومان ۲۵ درصد افزایش و برای /حقوق‌های/ بیش از ۱۰ میلیون تومان فقط ۲.۵ میلیون تومان افزایش

۲. مالیات پلکانی متناسب با حقوق از ۱۰ درصد تا ۳۵ درصد

۳. به پیشنهاد دولت حداکثر حقوق ۲۱ برای کف حقوق بود که به ۱۵ برابر کاهش پیدا یافت»

به گزارش ایسنا، عسگری در توضیح بیشتر درباره این مصوبات توضیح داد: کسانی که در سال۱۴۰۰ تا ۱۰میلیون تومان حقوق می‌گیرند ۲۵ درصد به حقوق آن‌ها اضافه می‌شود و کسانی که بیشتر از این میزان حقوق می‌گیرند، افزایش حقوق آنها در سال آینده صرفاً دو و نیم میلیون تومان است.

وی عدالت را یکی از ارکان اصلی انقلاب اسلامی دانست و افزود: افزایش عادلانه حقوق و دستمزد از مطالبات مهم مردم است که در بررسی بخش هزینه‌ای بودجه۱۴۰۰ در این راستا سه گام مهم شامل مالیات پلکانی، کاهش حقوق‌های حداکثری و افزایش حقوق کمتر برای دریافتی‌های بالای ۱۰میلیون، برداشته شد هرچند تا رسیدن به عدالت در پرداخت حقوق همچنان راه باقی است.

عسگری از اخذ مالیات پلکانی متناسب با افزایش حقوق از ۱۰درصد تا ۳۵درصد و کاهش سقف حقوق به عنوان گام دوم و سوم در این راستا یاد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بازنشته
  ۵ ۰

  باسلام حقوقهای کم 25درصد چیزی اضافه نمی شود با این گرانی وتورم وبیکاری فرزندان وفقر خانواده

 • مستمری بگیر
  ۳ ۰

  ببخشید،جیبمان دیگرظرفیت دروغ ندارد

 • حمید
  ۱ ۰

  سلام. خدا ریشه تون خشک کنه

 • مینا
  ۱ ۰

  اونایی که کلا ۲و۲۰۰حقوق میگیرن چقدراضافه میشه

 • محمد
  ۲ ۰

  سلام. اصلا عدالت نیست. چرا 2/5 میلیون رو به اونهایی که حقوق پایین دارند اضافه نکردید.؟اونهایی رو که بالای 10 میلیون میگیرند رو 10 تا 15 درصد اضافه میکردید؟
  چرا حقوق ها رو مثل مالیات پلکانی اضافه نمیکنید؟
  چرا من کارمند با 12 سال سابقه کار هنوز باید قراردادی باشم؟
  عدالت رعایت نشده؟

 • فرهاد
  ۱ ۰

  باسلام
  تورو به خدا دم از عدالت نزنید که ماها با حداقل حقوق ۲میلیون ۸۰۰هزار تومان چکار کنیم، اوناییکه واسه ما بدبختها تصمیم میگیرند و کلمه عدالت را به زبان می آورند خودشان میتونند با این حقوق نمیگم زندگی میتونن زیست کنند و زنده بموند، ما هم اون بالا خدایی داریم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خسته نباشید خیلی لطف کردید 🤔

 • محمد بیات
  ۰ ۰

  ماها هرچه بگوییم انها کارخودشان را میکنند نظر مردم وخواست مردم اهمیت ندارد ازسال ۹۹ کشوری ها زیز ۴ میلیون ندارد انوقت میگویند نباید زیر 3/5باشود بافزایش ۲۵ درصد وهمسان سازی مجدد حقوق کشوری ولشکریها دیگر زیر ۶ میلیون حقوق ندارند این نباید زیر ۳۵۰۰ باشد برای فریب بازنشستگان کارگری وکارگران است

 • احمدی
  ۰ ۰

  این اسمش عدالت نیست فقط فقر بین همه به طور مساوی مجلس تقسیم کرد./.

 • سید امیر عباسی
  ۰ ۰

  کدوم عدالت🤦🙆

 • سیروس
  ۱ ۰

  سلام....‌من یک معلم هستم ۲۵ سال سابقه دارم ‌‌۲۵درصد شما میشه یک‌میلیون و۶۰۰‌.....‌با این تورم وگرانی ‌عددی نیست ‌.‌اما مشکل اصلی این به اصطلاح عدالت طلبان این است که مساوی را عدالت حساب می کنند در حالی که عدالت آن است که هر کس به اندازه صلاحیت و‌شایستگی دریافت کند. دولت و مجلس باید نخبگان علمی کشور را حفظ کنند در حالی که سال گذشته ۹۰۰ استاد دانشگاه از کشور مهاجرت کرده اند. این فرار مغزها مصیبتی برای کشور است.....‌التماس تفکر و عدالت

 • سعید
  ۰ ۰

  آقایون مجلسی پس بقیه مردم که بیکارن و حقوق بگیر نیستن چه خاکی بر سرشون کنن اونایی که مدرک تحصیلی دارن ولی بیکارن از اون دلارها که آزاد شدن براشون برنامه ای قانونی تصویب کنید تا دزدها اونارو به کانادا و کشورهای عربی ندادن