کد خبر 511813

سخنگوی بودجه ۱۴۰۰ تشریح کرد؛

جزییات افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان/ حداقل حقوق سال آینده ۳.۵میلیون تومان شد

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان در شرایطی در مجلس مصوب شد که دریافتی های بالای ۱۰ میلیون تومان مشمول این ۲۵ درصد نشده و فقط به میزان ثابت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش حقوق دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مژگان خانلو سخنگوی بودجه ۱۴۰۰ و همچنین رییس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه- در رابطه با تغییرات حقوقی اعمال شده برای کارکنان و بازنشستگان در جریان بررسی لایحه بودجه در مجلس توضیحاتی ارائه کرده است.

وی با اشاره به آنچه در تبصره ۱۲ لایحه بودجه سال آینده از سوی دولت برای افزایش حقوق کارکنان پیش بینی شده بود گفت که پیشنهاد دولت افزایش ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر در دستگاه‌های اجرایی با ۲۵ درصد بود و  حداقل پرداختی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش بینی شد که این موضوع برای بازنشستگان نیز عمومیت داشت.

خانلو با اشاره به تغییراتی که در جریان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق برای افزایش حقوق اعمال و مصوب شده است افزود: در نهایت آنچه که مصوب شده به نحوی است که افزایش حقوق کارکنان  و بازنشستگان بیش از ۲۵ درصد نیست و نسبت به آخرین حکم کارگزینی آنها درسال ۱۳۹۹ اعمال می شود، اما این ۲۵ درصد مشمول تمامی کارکنان و بازنشستگان نمی شود.

سخنگوی ستاد بودجه با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر اینکه میزان افزایش حقوق هیچ فردی نسبت به سال جاری نباید بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد توضیح داد: در این شرایط حقوق های بالای ۱۰ میلیون تومان به هیچ عنوان مشمول افزایش ۲۵ درصدی حقوق نشده و فقط رقم ثابت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به آنها اختصاص پیدا می کند.

به گفته خانلو با مصوبه مجلس نیز در هر صورت حداقل دریافتی در سال آینده  سه میلیون و ۵۰۰  خواهد بود.

وی درباره پاداش پایان خدمت کارکنان نیز گفت که با مصوبه مجلس در ازای هر سال خدمت حداکثر تا ۳۰ سال و تا سقف ۴۷۲ میلیون تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه یادآور شد که در هر حال آنچه که توسط شورای نگهبان تائید و به عنوان قانون ابلاغ شود لازم الاجرا خواهد بود.

این تغییرات درحالی اعمال می شود که پیش از این در سال ۱۳۹۸ هم افزایش حقوقی که مجلس مصوب کرد بدون ضریب و با رقم ثابت ۴۰۰ هزار تومان بود که مدت ها مورد بحث قرار داشت.

از سویی اکنون این موضوع مطرح است که با حذف درصد افزایش حقوق برای دریافتی بالای ۱۰ میلیون تومان تا چه حد پرداختی متناسب  با سوابق، تحصیلات جایگاه کاری و وضعیت کارکنان  و بازنشستگان اعمال شده و مبنای تعیین این رقم دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان چیست؟

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • نجات اله عسکری
  ۳ ۰

  برای حقوق 5تومان خدایی 25/ خیلی خیلی کم و مسخره است

 • ناشناس
  ۳ ۱

  باسلام، پس پاداشی ک درموردش گفتینهمراه باخقوق اسفند پرداخت میشه جی شد، همون ۱/۵ میلیون پاداش آخرسال؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بیست و پنچ درصد چهار میلیون و پانصد تومان چقدر می شود نمی دانم چه کسی را قبول دارید قستم بخورم پنچ ماه گوشت ندیده ام بیمار هم روش فقط این را بگو یم بعد از سی و هفت زند گی طلاق روبرو داریم بخوانید تا آخر

 • حامی
  ۱ ۰

  حیلیی ناراحت شدم بغض کردم چرا تا کی وافعا ما باید چیکار کنیم هیچی از زندگی نفهمیدیم واقعا یعنی چی تا کی بکشیم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این ها همه اش حرفه پارسال گفتند همسانسازی میکنیم فقط ۱۸۰ هزارتومان زیاد کردند امسال هم همون آش و همون کاسه یک خانواده شش نفره هستم دو چهارصد دریافتی منه با این تورم چه خاکی تو سرم بریزم گوشت نخوریم برنج نخوریم روغن پیدا نمیشه تخم مرع بخوریم فقط قصه بخوریم این بچه های ما آینده کشورند پول شه یه دانشگاه ندارم بریزم باور ندا رید شماره مستمری ۱۳۰۳۹۰۰۱۵۰ بازکنید ببینید بازه خودم خو نه نشین شدم ۷۰ درصد نقص عضو شدم

 • ناشناس
  ۱ ۱

  بااین وضع اقتصادی 25درصد واقعا خیلی شرآور است
  حقوق زیر 15 میلیون اسفناک است

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اقا حرف دیروز را امروز زدن زیرش
  اینکه سال بعد رو دیگه خدا میدونه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مادامی که اختلاف فاحشی بین حداقل حقوق و حداکثر حقوق بگیران وجود داشته باشه و به همین صورت تصمیم گیری بشه سفره ها کوچک و کوچک تر خواهد شد

 • ناصر
  ۱ ۰

  همسان سازی سال۱۴۰۰هم اگه مثل سال۹۹باشه به دردخودشون میخوره یه دروغ دیگه تحویل مردم میدن وعین خیالشون هم نیست

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یعنی خط فقر 9 میلیونه شما حقوق رو رسوندید ب 3.5 بعد میگید خبر خوش بعنی شما ما رو میفهمید ک با این پول نمیشه گذران کرد دارید میکشید بازنشستها و مستمری بگیران رو چرا زجر کش میکنید ی هو ی سیانور بدید راحتمون کنید

 • عزیز عدالت
  ۲ ۱

  کارگران با روز یک دلار مزد! و مظلومان به اجبار بیکاران ایران دارند می بینند انها در کشوری زندگی میکنند که کارمند دولت ده برابر یک کارکر=بیگار بخش خصوصی حققو میگرند!
  ده برابر حداقل بیشتر از یک کارگر بخش خصوصی!
  این را به خاطر بسپار عزیر عدالت!

 • محمد
  ۱ ۰

  به این معنا باید باشه حقوق های زیر ده میلیون علاوه بر 25 درصد اضافه سال مبلغ دو نیم میلیون هم اضافه میشن دو نیم جدای از درصد سالانه هس

 • اسی
  ۰ ۰

  خوب کسایی گیراوردین فعلاکه هربلایی میخواین سرملت میارین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما ک حقوق سه و پانصد ب کجا پناه ببریم با این اضاف کردن . واقعا ک مسخره هست

 • فرهنگی‌بازنشسته
  ۱ ۰

  چقدر‌خوشحال‌شدیم‌کسی‌که‌بیست‌میایون‌حقوق‌می‌گیره‌دو‌میلیون‌افزایس‌پیدا‌می‌کنه‌ما‌با‌افزایش‌سال‌جدید‌حقوقمون‌به
  نه‌میلیون‌نمیرسه‌دستت‌درد‌نکنه

 • ال
  ۱ ۱

  دوست عزیزی که میگید این بی عدالتی ناشی از وجود دشمنه ،آیا از خودت سئوال نمیکنید چرا برای بعضی ها ناشی از دشمنه ،چرا برای بقیه دشمن جنبه اقتصادی داره؟!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برای کشوری و لشگریها چقدر دقیق و عددو ارقام چه جالب ولی هندونه زیر بغل تأمین اجتماعی همیشه بنظر می آید دیدگاه شما قشر بدبختیم بزنید تو سر ما!!!!!!