کد خبر 507088

سخنگوی کمیسیون تلفیق مطرح کرد؛

حداکثر حقوق سال آینده مشخص شد/ سهم هر یک از دستگاه‌ها برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده

رحیم زارع گفت: در بررسی لایحه اصلاحی بودجه حداکثر حقوق پرداختی به کارکنان برای سال آینده مشخص شد که ۱۵ برابر حداقل حقوق در نظر گرفته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه صبح امروز (پنجشنبه) در نشست خبری گفت: این کمیسیون در جلسات پی در پی خود از روز سه شنبه بررسی لایحه اصلاحی بودجه را به پایان برد و تنها برخی ردیف‌ها در حال اصلاح است.

زارع افزود: در بررسی لایحه اصلاحی بودجه حداکثر حقوق پرداختی به کارکنان برای سال آینده مشخص شد که ۱۵ برابر حداقل حقوق در نظر گرفته شده است. ۲۵ درصد افزایش حقوق برای همه صورت می‌گیرید. سقف معافیت مالیاتی تا ۴ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه با تصویب کمیسیون تلفیق در لایحه اصلاحی بودجه میزان معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران نیز مشخص شد، گفت: در سال آینده به جز اعضای هیأت علمی و قضات که از پرداخت مالیات معاف خواهند بود تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت مالیاتی به حقوق بگیران تعلق می‌گیرد، بین ۴ تا ۸ میلیون تومان ۱۰ درصد مالیات، از ۸ تا ۱۲ میلیون تومان ۱۵ درصد مالیات، از ۱۲ تا ۱۸ میلیون تومان ۲۰ درصد مالیات، از ۱۸ تا ۲۴ میلیون تومان ۲۵ درصد مالیات، از ۲۴ تا ۳۲ میلیون تومان ۳۰ درصد مالیات و بالای ۳۲ میلیون تومان حقوق ۳۵ درصد مالیات اخذ خواهد شد.

زارع خاطرنشان کرد: همچنین براساس مصوبه کمیسیون تلفیق جهت اجابت درخواست دولت مبنی بر مانده مبالغ استفاده نشده از صندوق توسعه ملی، تبصره ۴ در قانون بودجه ۹۹ برای استفاده برای همان طرح، درخواست استعلام از مقام معظم رهبری کردیم.

وی همچنین افزود: با درخواست دولت جهت کاهش انتشار اوراق مالی اسلامی (ارزی - ریالی) به میزان ۵۰ هزار میلیارد تومان نیز موافقت شد.

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق، دولت پیشنهاد حذف اوراق تسویه به مبلغ ۳۵ میلیارد تومان را داده بود که کمیسیون تلفیق با آن موافقت کرد و مبلغ ۳۵ میلیارد تومان اسناد خزانه جهت تهاتر بدهی پیمانکاران خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیر دولتی به بانک‌ها و بانک‌ها به بانک مرکزی موافقت شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: سهم هر یک از دستگاه‌های ذی‌نفع از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز در سال ۱۴۰۰ مطابق با قانون بودجه سال ۹۹ خواهد بود.

زارع همچنین درباره دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق در قالب لایحه بودجه افزود: مشترکان برق روستایی و عشایری مجاز و برق چاه‌های کشاورزی مجاز، از عوارض ۱۰ درصد مبلغ برق مصرفی در سال آینده معاف شدند.

وی گفت: براساس دیگر مصوبه کمیسیون تلفیق، مبنی بر تکلیف وزارت راه و شهرسازی برای تحویل زمین مورد نیاز جهت احداث مدرسه، پایگاه‌های بسیج، حوزه علمیه و مقاومت، مسجد، سالن‌های ورزشی، مراکز بهداشتی، بسیج صالحین، ورزشگاه و سایر مراکز اداری و خدماتی در سال آینده، دولت این زمین را در اختیار دستگاه‌های دولتی منطبق در طرح‌های مسکن مهر قرار خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اضافه کرد: وزارت دادگستری مکلف شد به مستحقان دریافت دیه شامل مقتولان و مجروحان ناشی از عبور غیر مجاز در مرزها که به دست یگان‌های ارتش، سپاه و مرزی مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند و نیز سربازانی که در محیط پادگان در اثر حوادث مختلف کشته و یا مجروح می‌شوند، با معرفی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی، دیه پرداخت کند.

وی افزود: کمیسیون تلفیق همچنین تنخواه لازم را در اختیار دولت جهت پرداخت هدفمندی یارانه‌ها در فروردین ماه ۱۴۰۰ قرار داد.

رییس کمیسیون تلفیق گفت: همچنین در مصوبه دیگری به منظور کمک به صندوق‌های بازنشستگی، رد بخشی از بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی، تأمین بخشی از پاداش پایان خدمت کارکنان دستگاه‌های اجرایی، رتبه بندی معلمان، تأمین بخشی از مطالبات ایثارگران و بیمه‌های تکمیلی، تأمین پاداش خدمت و ذخیره مرخصی شهدا و ایثارگران بازنشسته مشمول قانون حالت اشتغال و متناسب سازی حقوق شهدای بازنشسته و همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی، مطالبات قانون حمایت از حقوق معلولان، تأمین نظام اجتماعی فراگیر و تأمین مطالبات سهم قانونی حق عضویت اعضای صندوق ذخیره بسیجیان به دولت اجازه داده شد تا سقف یک میلیون و ۵۰۰ هزار میلیارد ریال از محل ارائه حق الامتیاز، واگذاری سهام و حقوق مالکان، واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و طرح‌های سرمایه گذاری متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی و همچنین واگذاری اموال و دارایی‌های غیر منقول مازاد تأمین کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • lplm
  ۰ ۰

  رای حقوق بگیران نیز مشخص شد، گفت: در سال آینده به جز اعضای هیأت علمی و قضات که از پرداخت مالیات معاف خواهند بود تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت مالیاتی به حقوق بگیران تعلق می‌گیرد، بین ۴ تا ۸ میلیون تومان ۱۰ درصد مالیات، از ۸ تا ۱۲ میلیون تومان ۱۵ درصد مالیات، از ۱۲ تا ۱۸ میلیون تومان ۲۰ درصد مالیات، از ۱۸ تا ۲۴ میلیون تومان ۲۵ درصد مالیات، از ۲۴ تا ۳۲ میلیون تومان ۳۰ درصد مالیات و بالای ۳۲ میلیون تومان حقوق ۳۵ درصد مالیات اخذ خواهد شد.

 • احمدی
  ۱ ۰

  این چه تبعیضی است که کارگران وکارمندان مالیات بدهند ولی هیات علمی وقضات ندهند همیشه ضعفا له میشوند.

 • عذرا
  ۰ ۰

  خیلی خنده داره، اول حداقل حقوق را دو برابر می کنن که خوب این قشر محروم حقشان است، بعد میگویند حد اکثر ۱۵ برابر حداقل، گرفتید چی شد، یعنی جبران مافات حد اقل حقوق در ۱۵ ضرب و به جیب حداکثر بگیران می رود! به راستی آیا نمی شود بدون وابسته کردن به حداقل حقوق برای نجومی بگیران سقف تعیین کرد؟ بابا مردم می فهمند!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به جای حقوق بگیرا مثلا بانکی ها که تمام ۵ خونه ۵ ماشین ۱ کیلو طلا وچند زمین وچقدر پول نقد دارند ودیگه از بس حقوق موفت خوردن تا خفه دارن میشن یارانه افراد بیکار وبهزیستی وکارگران رو افزایش بدید تا نمیرند از گرسنگی و الان چطور حقوق افراد بیکار وکارگران روز مزد رو افزایش میدهید مردم بیکار که نه حقوق دارند ونه پولی چطور درامدشان باید افزایش بیابد دیه بسه کم بودجه مملکت رو به موفت خوران وحقوق بگیران که از ثروت دارند خفه میشن بدهید

 • فرهنگی
  ۰ ۰

  سلام باتوجه به تورم چند ده درصدی آیا افزایش ۲۵ درصدی حقوق منصفانه هست ؟چرا مالیات را اینقدر زیاد کردن دیگه چه افزایشی ؟همان ۱۵ درصد سال قبل می شود دولت فقط با اینکار واسه خودش درآمدزایی می کندمگر چند نفر حقوق کمتر از ۴ میلیون دریافت می کنند بهتره مالیات هم کمتر بشه هم باتوجه به حقوق سال قبل مالیات جدید اجرا کنند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فقط خواهش میکنم برای یه بارم که شده از قشر ضعیف و کارگر حمایت کنید این پولدارا رو بیشتراز این پولدار نکنید

 • رضا
  ۰ ۰

  چقدر جالب افزایش حقوق فقط برای دولت است و تبعیض هم که هست خداوکیلی این چه افزایشی هست که حقوق افزایش واز سمت دیگر بصورت مالیات از کارمندان پس می گیرم همون اول بردارید دیگه اضافه نکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همینجور که همه چی ثانیه‌ای گرون میشه حقوق هم ثانیه ای اضافه کنید