کد خبر 501001

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

اقتصاد روسیه چه زمانی به سطح پیش از کرونا بازمی‌گردد؟/ خوش‌بینی مسکو به رشد اقتصادی در پاییز

با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده، انتظار می‌رود اقتصاد روسیه تا پاییز سال جاری به حالت پیش از شیوع ویروس کرونا بازگردد.

اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، به گفته مدیرعامل دومین بانک بزرگ روسیه VTB، اقتصاد این کشور ممکن است تا پاییز سال جاری به سطح پیش از بحرن بازگردد و رشد تولید ناخالص داخلی در سال جاری به حدود 3.7درصد برسد.

صندوق بین‌المللی پول از تلاش‌های مسکو برای مقابله با اثرات اقتصادی بیماری همه‌گیر کووید-19، افزایش وام گرفتن و صرف هزینه به همراه سیاست پولی نرم که در نهایت منجر به سقوط 4درصدی تولید ناخالص داخلی شد، قدردانی کرد.

کوستین در یک نشست مجازی در مجمع جهانی اقتصاد گفت : از آنجا که قیمت کالاها مایه حیات اقتصاد روسیه به شمار می‌رود و به طور کلی در نتیجه افزایش تقاضا در حال رشد است، انتظار می‌رود شاهد رشد 3.7درصدی تولید ناخالص داخلی در سال جاری باشیم.

کوستین اذعان داشت: "ما نسبت به این موضوع خوش‌بین هستیم و امیدواریم که اقتصاد روسیه تا پاییز به سطح پیش از کرونا بازگردد."

تورم روسیه، از 3درصد در سال 2019، به 4.9درصد در سال 2020 رسید که بالاتر از چشم‌انداز 4درصدی بانک مرکزی بود، و همچنین کسری بودجه نسبت به تولید ناخالص داخلی به 3.8درصد رسید که بیشترین میزان آن در طول دهه گذشته است.

مسکو قبلا گفته بود که قصد دارد حمایت‌های اضافی خود را از حدود 4.5درصد در سال 2020، به حدود یک درصد از تولید ناخالص داخلی کاهش دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر