کد خبر 488942

بانک مرکزی اعلام کرد؛

پرداخت وام یک میلیونی به حدود ۷میلیون سرپرست خانوار

در دو مرحله پرداخت تسهیلات به یارانه‌بگیران معیشتی، تاکنون بالغ بر شش میلیون و ۹۹۳هزار و ۳۸۰سرپرست خانوار از تسهیلات یک میلیون تومانی بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طبق اعلام مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی، براساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا بالغ بر ۲۱ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۱۵۵ نفر تاکنون از تسهیلات یک میلیون تومانی سیستم بانکی (طی پنج مرحله) بهره‌مند شده‌اند که مقرر شده اقساط تسهیلات پرداختی طی ۳۱ قسط از حساب یارانه‌ای ایشان کسر شود.

همچنین در ادامه حمایت‌های ستاد ملی مدیریت کرونا و شبکه بانکی از یارانه بگیران در هفته گذشته، تعداد چهار میلیون و ۵۱۳ هزار و ۷۳۹ نفر سرپرست خانوار که یارانه معیشتی دریافت می‌کنند و فاقد درآمد ثابت هستند، از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها (با اخذ پیامک از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) شناسایی و به نظام بانکی معرفی شدند، از تسهیلات مجدد یک میلیون تومانی بهره‌مند شدند.
ضمن اینکه در مرحله جدید تا ساعت ۱۲ روز پنجشنبه (۲۰ آذر ماه ۱۳۹۹) از تعداد دو میلیون و ۴۸۱ هزار و ۲۹۰ سرپرست خانوار یارانه بگیر معیشتی که از سوی سازمان هدفمندی به شبکه بانکی معرفی شده‌اند، تسهیلات مربوط به حساب ۹۹.۹ درصد از افراد یاد شده واریز شده است.

همچنین امکان واریز تعداد ۱.۶۴۹ فقره تسهیلات به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطاها میسر نشده است.
بر این اساس، در دو مرحله پرداخت تسهیلات به یارانه بگیران معیشتی، تاکنون بالغ بر شش میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۸۰ سرپرست خانوار از تسهیلات یک میلیون تومانی بهره‌مند شده‌اند.
بدیهی است در صورت اخذ اطلاعات افراد مشمول جدید در مراحل بعدی (یارانه بگیران معیشتی فاقد درآمد ثابت) از سوی سازمان هدفمند سازی یارانه ها تسهیلات یک میلیون تومانی به حساب متقاضیان متعاقباً واریز خواهد شد.‌

ارسال نظر

 • علی بداغ آبادی
  ۱ ۰

  سلام شما خودتون نگاه کنیین من سیم کارتم بنام خودم هست کمک اولیه خرداد ماه به من دادن . ولی این یکی هرکاری میکردم اس م اس فرستاده نمیشد باید چیکار میکردم فقط سریع خطا مینوشت تورو خدا یکاری کنین به پول احتیاج دارم

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام به خدا به ما ندادن این وام وهم 100تومان ولی من کسانی رو میشناسم که پولهای زیادی در بانک دارن وباز به حسابشون امد پس تکلیف ما چی که نه سهام داریم نه وام امد نه این 100 چه کار کنم خیلی نیاز دارم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام چطور بعضی ها که هم بیمه وهم حقوق بگیرند وام بهشون دادن ولی من که بیکارم وفقط بیمه دارم ندادن

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام من همسرم نه بیمه داره نه حقوق ثابت مستاجرم هستیم لطفا پیگیری کنید چرا به ما تعلق نگرفته

 • مسعود ستوان
  ۰ ۲

  سلام اگه منی که معیشتی میگیرم ونه بیمه دارم نه کار وام تعلق نمگیره بس به کی دادین

 • محمدرضا جعفری
  ۰ ۰

  سلام من بیکارم چرا به من وام یک میلیونی و کمک معیشتی ۱۰۰تومنی نمیدین

 • وحدتی
  ۰ ۰

  وام‌یک‌میلیونی‌را‌فکر‌کنم‌ده‌بیست‌شمردن‌واریز‌کردن‌خسته‌نباشین

 • سمیرا
  ۰ ۰

  این وام وکمک معیشتی فقط برا کارمندا بود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من سرپرست خانوار هستم وام یک میلیونی تومانی کرونا گرفتم معیشتی واسم می ریزن ولی نه وام یک میلیونی نه ۱۰۰ هزار تومان واسم واریز نکردن من بیکار هستم

 • محمد تقی بذرافشان
  ۰ ۰

  سلام من سرپرست خانوار هستم بصورت شش ماه کار شرکتی دارم .یعنی نیروی شرکتی هستم تقاضای وام یک میلیونی کردم اما واریز نکردن اون ماهی صد تومن هر نفر رو هم ندادن.لطفا بررسی بفرمایید .اونایی که وضعشون از ما خیلی بهتره گرفتن ما که نیروی شرکتی هستیم و شش ماه فقط کار میکنیم نگرفتیم.

 • میترا برزی
  ۰ ۰

  سر پرست خانواده یارانه ۱ م واریز نشده